Klub počeo susret s deset igrača zbog bizarnog razloga

Nogometaši Xanthija u srijedu su u 4. kolu druge grčke lige pobijedili Kavalu u gostima 6:0.

Ne bi to bio tako neobičan podatak da Kavala nije utakmicu započela s desetoricom igrača.

Theodoros Tachmatzidis nije mogao početi utakmicu na vrijeme jer mu je trajalo obavezno predavanje na fakultetu pa ga je odslušao u svlačionici i na utakmicu došao u 20. minuti, iako je u zapisniku bio prijavljen kao da igra od prve minute.

Dotad je njegova momčad već primila tri gola, ali ni Tachmatzidis nije mogao spriječiti daljnju katastrofu. Xanthi je do poluvremena vodio 5:0, a u nastavku je spustio gas i zabio još samo jedan gol.

Logično pitanje je – a gdje su bili ostali nogometaši Kavale?, a odgovor je potpuno nelogičan – nema ih.

Naime, Kavala je uoči početka sezone upala u goleme financijske probleme, zbog čega su je napustili svi profesionalci i momčad trenutačno čine potpuni amateri, studenti, košarkaši i kikboksači. Grčki savez im je zbog blokade računa zabranio transfere pravih nogometaša pa su momčad skrpali do zimskog prijelaznog roka, kad očekuju rješenje situacije i dolazak igrača koji će činiti normalnu nogometnu momčad, prenosi Index.

U prvom kolu ih je protiv novog drugoligaša do Peirikosa došlo točno 11 i svejedno su izgubili 7:0, a nakon tri kola imaju nula bodova i gol-razliku 0:16.