Klopp ne može vjerovati što je sudac previdio, Guardiola zadovoljan nakon derbija

U velikom derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na svom stadionu svladao Liverpool s 2-1 (1-0) i tako smanjio zaostatak na vrhu ljestvice na četiri boda.

City je poveo u 40. minuti preko Aguera koji se u petercu Liverpoola odlično okrenuo i pored Lovrena snažnim udarcem zatresao mrežu. Gosti su poravnali u 64. minuti golom Firmina, no pobjedu domaćima osigurao je najbolji igrač utakmice Sane vrlo preciznim udarcem u 72. minuti.

Dejan Lovren odigrao je punu minutažu, no hrvatski stoper pamti bolje predstave, dojam je da ga je dosta poremetio rani (zasluženi) žuti karton. Recimo, u 31. ga je minuti dobio i Kompany, iako je Taylor možda mogao izvaditi i drugu boju…

Mislim da je bio odličan start, zar ne? Odnio sam loptu, vrlo malo sam dirao Salaha, nije tu bilo ništa prljavog, a morao sam to napraviti jer bi inače išao sam na golmana. Uspjeli smo parirati Liverpoolu u agresivnosti, no prvenstvo je i dalje u njihovim rukama. Kada igramo s ovoliko želje i emocija, onda smo bolja momčad od njih, kazao je domaći kapetan Kompany s kojim se nije složio gostujući trener, prenose Sportske novosti.

Sve OK, ja volim Kompanyja, ali kako to nije direktan crveni karton, i dalje mi nije jasno. Imali smo manje sreće od Cityja, Saneova lopta se odbije u gol, Maneova u teren. Mislim da nijedna momčad nije odigrala najbolju utakmicu, no maksimalno smo je otežali protivnicima. Ne možemo uvijek dominirati… Recimo, 2:2 bi bio realan i savršen rezultat za nas, ali naša očekivanja i dalje su najviša moguća, kazao je Klopp nakon susreta.

Liverpool proklinje, City slavi milimetre: Trenutak koji je sve okrenuo

Naravno, Pep Guardiola bio je nešto sretniji čovjek od kolege mu na suprotnoj strani.

Prvenstvo je otvoreno, pobijedili smo fantastičnu momčad, bili smo odlični od prve minute. Pohvale Laporteu, morao je igrati lijevog beka jer boljeg nemamo, a kvaliteta Sergija Aguera prelomila je susret. Liverpool prima jako malo golova, mi smo im uspjeli postići dva, nevjerojatno je koliko su brzi, a opet čvrsti u posljednjoj liniji. Da smo izgubili, prvenstvo bi bilo praktički riješeno, sada nam preostaje borba u svakoj daljnjoj utakmici. Ova tri boda daju nam veliko samopouzdanje, poručio je trener Cityja.