Klay Thompson dostigao NBA rekord u tricama, Zubac opet oduševio navijače

Mladi hrvatski centar Ivica Zubac sinoć je bio najučinkovitiji igrač Los Angeles Lakersa u porazu od Golden State Warriorsa sa 18 koševa, dok je Ante Žižić odigrao solidno u porazu svojih Cleveland Cavaliersa upisavši 13 koševa.

No, junak večeri svakako je bio igrač Warriorsa Klay Thompson koji je ubacio prvih deset trica iz isto toliko pokušaja

Golden State Warriors su u gostima svladali Los Angeles Lakerse sa 130:111, a Ivica Zubac je bio najbolji strijelac poražene momčadi s 18 koševa uz sjajan šut iz igre 7/8. Tome je dodao četiri skoka i jedan blok.

Na društvenim mrežama navijači su svojim porukama jasno rekli što misle o igrama mladog Hrvata kojeg hvale i žele ga vidjeti u startnoj petorci.

No, večer i pobjedu Warriorsa obilježio je sjajni Klay Thompson koji je utakmicu završio sa 44 poena, od čega je zabio 23 u trećoj četvrtini. Thompson je pritom izjednačio rekord zabivši prvih deset trica iz isto toliko pokušaja.

Thompson je najprije pogodio tri trice u prvom poluvremenu da bi onda sljedećih sedam zabio u trećoj četvrtini. Tako se izjednačio s rekordom kojeg je od 2011. držao igrač Denver Nuggetsa Ty Lawson.

Cleveland Cavaliers su poraženi kod kuće, bolji od njih su sa 104:88 bili Chicago Bulls.

Zach LaVine predvodio je pet igrača Chicaga s dvoznamenkastim učinkom zabivši 25 koševa. Kod Clevelanda je najbolji bio sa 18 ubačaja Collin Sexton, a Ante Žižić je odigrao 29 minuta i u tom je vremenu upisao 13 koševa (šut iz igre 4/7), devet skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok.

Sinoć je od hrvatskih košarkaša na NBA teren istrčao i Mario Hezonja koji je upisao skroman učinak u porazu svojih New York Knicksa koje su sa 127:109 u Madison Square Gardenu svladali Oklahoma City Thunder.

Paul George je predvodio pobjedničku momčad sa 31 poenom iako je na klupi proveo cijelu zadnju četvrtinu. Russell Westbrook je gotovo stigao do još jednog triple-doublea sa 17 koševa, 10 skokova i devet asistencija.

Mario Hezonja je u 11 minuta na terenu ubacio pet koševa (šut iz igre 2/5) uz dva skoka.

Milwaukee Bucksi, vodeća momčad lige, ugostila je Luku Dončića i Dallas Mavse. Bucksi su vodili većim dijelom utakmice, u prvom poluvremenu i +12, no Dallas je tricama Wesleyja Matthewsa i Devina Harrisa preokrenuo rezultat u završnici i na odmor otišao s minimalnom prednošću, piše Sportklub..

Mavsi su se u nekoliko navrata približili na pet poena minusa nakon što je domaća momčad preuzela kontrolu, no nije bilo snage za preokret. Ipak, Dončić je upisao prvi triple-double karijere s 18 poena, 11 skokova i deset asistencija (drugi najmlađi u povijesti lige). Grk Giannis Antetokounmpo predvodio je Buckse s 31 poenom i 15 skokova.

James Harden i 20. uzastopnu utakmicu postigao je više od trideset poena (37) na gostovanju u Philadelphiji, no Rocketsi su doživjeli jedan od najtežih poraza sezone. Sixersi su nastupili bez Jimmyja Butlera, međutim nije im bio niti potreban. Joel Embiid predvodio je pobjedničku momčad s 32 poena i 14 skokova. Portland je prekinuo pobjedničku seriju Utah Jazza na šest utakmica.

Blazersi su slavili u Salt Lake Cityju zahvaljujući Damianu Lillardu s 26 poena, po osam skokova i asistencija i Jusufu Nurkiću koji je ponovno bio sjajan na više razina. Postigao je 22 poena, pridodao osam skokova, sedam asistencija i šest blokada. Boston je u utakmici prepunoj oscilacija svladao Miami, Kyrie Irving bio je najbolji s 26 poena, deset asistencija i čak osam “ukradenih” lopti, prenosi Tportal.hr.