KL: Porazi Veleža, Tuzle i Rijeke

Nogometaši Veleža doživjeli su vrlo neugodno iznenađenje i poraženi su od predstavnika Malte Hamrun Spartansa na Grbavici rezultatom 0:1 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Jedini gol na utakmici gosti su postigli u 30. minuti.

Elvis Bashike je glavom šutirao i pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Matthew Guillaumier i pogodio praznu mrežu Rođenih.

Uzvrat se igra za sedam dana na Malti.

Jedini gol na utakmici gosti su postigli u 30. minuti

AZ Alkmaara – Tuzla City 1:0

Istim rezultatom (1:0) poražena je i Tuzla City na gostovanju kod favoriziranog AZ Alkmaara.

Nizozemci su poveli u 12. minuti nakon jedanaesterca koji je De Wit pretvorio u pogodak za 1:0.

Domaćin je i u nastavku bio bolji rival, ali bh. viceprvak odolio je svim njihovim napadima i izborio je minimalan poraz koji im ostavlja solidne nade za uzvrat.

Rijeka – Djurgarden 1:2

Rijeka je u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige na Rujevici poražena s 1:2 od švedskog Djurgardena.

Riječani su dobro počeli i poveli pogotkom kapetana Harisa Vučkića u 13. minuti, no u 38. minuti Hampus Finndell je izjednačio, a asistent za prvi gol gostiju Victor Edvardsen je u 54. minuti donio potpuni preokret i pobjedu Šveđanima.

Uzvrat u Stockholmu je na rasporedu za tjedan dana.