Kauboji pobjedom uz dosta muke otvorili kvalifikacije za Euro

Hrvatska rukometna reprezentacija u prvom kolu skupine 2 kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedila je Švicarsku s 31:28 i od starta zasjela na prvo mjesto, ispred Srbije i Belgije koje su remizirale.

U prepunoj osječkoj dvorani Gradski vrt Kauboji su uknjižili prva dva boda protiv Švicaraca koji su se pokazali kao vrlo žilava i nezgodna ekipa.

Hrvatska je prva postigla gol u 4. minuti susreta. Za prvo vodstvo od dva razlike pogodio je Mandić u 11. minuti susreta. Švicarci su držali priključak, ali su Kauboji u 17. minuti došli do +3 (10:7). Do prvog vodstva na utakmici, gosti su došli u završnici prvog dijela, a deset sekundi prije kraja imali su i dva gola prednosti, ali Cindrić je u posljednim sekundama pogodio i ostavio Hrvatsku na minimalnom zaostatku.

Kauboji su bolje otvorili drugo poluvrijeme i prednost vratili na svoju stranu. U nastavku su Červarovi izabranici dobro držali prednost, a šest minuta prije kraja došli su do četiri pogotka prednosti. Utakmica je završila rezultatom 31:28.