Karačić: Jako važna pobjeda za nas, Bošnjaković: Široki je Široki i kad nije u punom sastavu

NK Široki Brijeg pobijedio je FK Sloboda Tuzla rezultatom 2:0 u posljednjoj utakmici 13. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na Pecari.

Momčadi su igrale pred praznim tribinama, a Široki je došao do pobjede pogocima Tonija Jovića (35. minuta) i Bernarda Matića (50. minuta).

Bila je ovo jako teška utakmica za nas posebno kada igrate pred praznim tribinama. U rezultatskom dijelu jako bitna jer smo se sada konačno stabilizirali i imamo dovoljno vremena da se pripremimo za iduće utakmice i pokušamo ući u neku seriju kvalitetnih rezultata da dođemo u vrh ljestvice gdje je Širokom i mjesto.

Plan je bio da u 3-5-2 sustavu dođemo u situaciju da budemo što kvalitetniji u posjedu lopte i da kvalitetno izvršimo pritisak na protivničkoj polovici…

Iskreno, nismo bili dobri u tom, nakon ozljede bili smo primorani promijeniti i igrača i sustav igre i iza toga je došao gol. Postigli smo na vrijeme drugi pogodak, međutim nisam zadovoljan u realizaciji, izjavio je trener Širokog.

Trener Slobode tvrdi kako je domaćin zasluženo odnio pobjedu.

Široki je Široki i kad nije u punom sastavu. Osjetilo se da je Široki na svakom dijelu terena bio spremniji, dominantniji, jači u dvobojima i na kraju im je to donijelo pobjedu. Širokom želim puno sreće u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo svojim narednim utakmicama, izjavio je trener FK Sloboda Tuzla Milenko Bošnjaković.

Trener Slobode smatra da je Široki zasluženo slavio

Široki u subotu ide na gostovanje kod FK Radnik Bijeljina, a Sloboda isti dan dočekuje Sarajevo u sljedećem kolu Premijer lige BiH.