Kante junak Chelseaja u pobjedi na gostovanju kod Crystal Palacea

Nogometaši Chelseaja pobijedili su u nedjelju u gostima Crystal Palace sa 1:0 pogotkom N’Golo Kantea  u okviru 20. kola engleskog Premiershipa.

U londonskom derbiju na kraju su više razloga za slavlje imali navijači Chelseaja jer je njihova momčad s minimalnih 1:0 uspjela slaviti na Selhurst Parku, prenosi Sportsport.ba.

Bluesi su od početka utakmice imali incijativu na sredini terena i nekoliko solidnih prilika u prvom dijelu, no Crystal Palace se uspio nekako obraniti.

No, na samom početku drugog dijela Chelsea je pojačao pritisak i obrana domaće momčadi nije dugo izdržala.

U 51. minuti David Luiz je upisao asistenciju, a junak Plavaca bio je N’Golo Kante koji pogađa za 0:1. Nakon gola gosti su čuvali loptu u svom posjedu, dok domaći nikako nisu mogli pronaći način da zaprijete Kepi.

Crystal Palace je tek u posljednjih desetak minuta krenuo prema golu Bluesa, a zanimljivo da su do 85. minute imali tek dva pokušaja ka golu Chelseaja i niti jedan nije išao u okvir gola. Chelsea je do kraja rutinski čuvao loptu i zasluženo slavio.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić u igru je ušao tek u 88. minuti.

Chelsea je na četvrtom mjestu sa 43 boda i imaju 11 bodova manje od vodećeg Liverpoola. S druge strane Crystal Palace je na 14. mjestu sa 19 bodova.