Kalinić zabio u trijumfu Milana, pobjede Juventusa i Napolija

Nogometaši Napolija, Juventusa, Rome, Lazija i Milana upisali su pobjede u susretima 10. kola talijanskoga nogometnoga prvenstva.

Napoli je na gostovanju pobijedio Genou Ivana Jurića 3:2 upisavši devetu pobjedu ove sezone. Domaćin je poveo u 4. minuti golom Adela Taarabta, međutim Napoli je okrenuo rezultat golovima Driesa Mertensa (14., 30., 62.). Armando Izzo je u 76. minuti smanjio na 3:2, ali Genoa više nije imala snage i za treći gol.

Marko Rog je za goste zaigrao od 71. minute, dok Petar Brlek nije nastupio za Genou.

Juventus je rutinski stigao do pobjede protiv SPAL-a 4:1, premda su gosti u jednom trenutku zaprijetili smanjivši na 2:1.

Golove za Juve zabili su Filippo Bernardeschi (14.), Paulo Dybala (22.), Gonzalo Higuain (67.) i Juan Cuadrado (70.), dok je strijelac za goste bio Alberto Paloschi (34.).

Mario Mandžukić odrađuje kaznu zbog isključenja u prošlom kolu, dok je Marko Pjaca još uvijek izvan stroja.

Milan je nakon četiri susreta bez pobjede napokon pronašao žrtvu.

Na gostovanju kod Chieva slavio je 4:1. Strijelci za goste bili su Suso (36.), Boštjan Cesar (42. – ag), Hakan Calhanoglu (55.) i naš Nikola Kalinić (64.), koji je igrao do 81. minute. Za Chievo je zabio Valter Birsa (62).

Roma je teškom mukom porazila Crotone 1:0 golom Diega Perottija (10. – 11 m). Ante Budimir je igrao cijeli susret za goste.

Fiorentina je lakše nego što se očekivala pobijedila Torino 3:0. Golove za ‘viole’ zabili su Marco Benassi (29.), Giovanni Simeone (66.) i Khouma Babacar (75. – 11 m). Gosti su od 74. minute igrali bez isključenoga Antonia Barrece. Milan Badelj je igrao cijeli susret za ‘viole’.

Lazio je na gostovanju pobijedio Bolognu 2:1. Za goste su zabili Sergej Milinković-Savić (4.) i Senad Lulić (28.), a za Bolognu je gol postigao Lulić u 50. minuti u vlastitu mrežu. Ivan Vargić nije branio za Lazio, niti je Bruno Petković nastupio za domaći sastav.

Udinese je na gostovanju pobijedio Sassuolo 1:0 golom Antonina Baraka na asistenciju Stipe Perice koji je igrao do 51. minute. Andrija Balić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Napoli s 28 bodova, Inter ima 26, a Juventus i Lazio po 25 bodova.

Atalanta Verona 3:0
Juventus Spal 4:1
Chievo Milan 1:4
Bologna Lazio 1:2
Fiorentina Torino 3:0
Genoa Napoli 2:3
Sassuolo Udinese 0:1
Roma Crotone 1:0