Bayern se provukao u Leipzigu poslije 11-eraca, Hoffenheim ispao

Bayern je nakon lutrije jedanaesteraca izbacio Leipzig i s ukupnih 6:5 (1:1) izborio osminu finala Njemačkog kupa.

U prvom poluvremenu domaćin je tražio kazneni udarac nakon što je Vidal srušio Forsberga. Sudac Zwayer prvotno je i pokazao na bijelu točku, no nakon razgovora s pomoćnikom (Nijemci nemaju VAR) promijenio je odluku pa je domaćin dobio samo slobodan udarac, piše goal.hr.

Na poluvremenu je trener domaćina Rangnick otišao s mobitelom do suca žaleći mu se da je trebao pokazati na kazneni udarac.

U 53. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Keita dobio drugi žuti karton. Veznjaku Leipziga ovo je već treći crveni karton u zadnjih šest tjedana.

Iako s igračem manje domaćin je poveo u 68. minuti. kada je Boateng srušio Poulsena, a siguran realizator bio je Forsberg. Ipak, Bavarci su do izjednačenja stigli u 73. minuti kada je Alcantara sjajno utrćao iza obrane Leipziga i glavom nakon ubacivanja Boatenga pogodio za 1:1, što je  bio i rezultat nakon 90 minuta.

U produžetku nije bilo golova, pa je odluka pala na jedanaestercima gdje su Bavarci pogodili svih pet udaraca, dok je tragičar Leipziga bio Werner kojem je obranio Ulreich.

Nogometaši Hoffenheima ispali su u šesnaestini finala Njemačkoga kupa od Werdera u Bremenu s 0:1. Jedini pogodak zabio je Dafodil u 30. minuti, dok je Andrej Kramarić igrao cijelu utakmicu za Hoffenheim.

U dvoboju prvoligaša fenjeraš Koeln je iznenadio u Berlinu Herthu s 3:1, dok je Wolfsburg kod kuće eliminirao Hannover s 1:0.