Kakva drama: Rijeka nakon produžetka izbacila Osijek i ušla u finale Kupa

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek s 3:2 u produžecima polufinalnog susreta na Rujevici i tako osigurali plasman u finale Kupa Hrvatske koji će se igrati na Poljudu.

Fantastičnu utakmicu odigrala u ova dva kluba i podsjetili nas zašto toliko volimo nogomet. Toliko pogodaka, dramatičnosti produžeci, brojne prigode, velika želja za pobjedom i sve ostalo što su prikazale ove momčadi oduševilo je ljubitelje nogometa u Hrvatskoj i šire.

A zadovoljniji nakon velike drame mogu biti dakako navijači Rijeke.

Rijeka je povela pogotkom Antona Krešića u 20. minuti nakon ubačaja iz kuta.

Prvi put u utakmicu Osijek je vratio Mijo Caktaš u 42. minuti nakon vrlo lijepe akcije.

Novo vodstvo Rijeci donosi Josip Drmić u 76. minuti za euforiju na Rujevici. I onda kad je sve izgledalo da je gotovo u sudačkoj nadoknadi “ukazao” se Bjeličin džoker Antonio Mance koji je pogodio za 2:2 i produžetke.

Nakon nove drame u produžecima u 117. minuti za 3:2 i veliku pobjedu Rijeke pogodio je Rus Mihail Merkulov.

Protivnik Rijeke u finalu na Poljudu 26. svibnja bit će splitski Hajduk koji je u polufinalu izbacio Goricu.