Kakav peh: Mladi Dinamovci nakon jedanaesteraca ispali od Chelseaija u četvtfinalu juniorske Lige prvaka

Dinamo je u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka nakon lutrije jedanaesteraca izgubio od domaćina Chelseaja.

Modri su vodili 2:0 pogocima Antonija Marina, a izjednačenje je također dvama golovima donio kapetan Bluesa Luke McCormick. U raspucavanju jedanaesteraca igrači Chelseaja su bili bolji s 4:2.

Oba pogotka za Dinamo postigao je Antonio Marin u 40. i 57. minuti, dok je dvostruki strijelac za Chelsea bio Luke McCormick u 77. i 88. minuti.

Nakon što su na jedanaesterce prošli ruski Lokomotiv i Liverpool, Dinamovi juniori nisu uspjeli nastaviti niz, jer je Žiger zaustavio udarce Franjića i Baturine, a samo su Pavlak i Horkaš bili precizni, dok su sva četiri domaća izvođača pogodila mrežu.

Chelsea će u polufinalu, 26. travnja u Nyonu, igrati protiv branitelja naslova Barcelone, dok Porto čeka boljeg iz dvoboja Hoffenheima i Real Madrida.

Chelsea – Dinamo 2:2 (6:4p) (McCormick 77′, 87′ / Marin 40′, 57′)

CHELSEA  (U19): Žiger – Colley, Guehi, Maatsen – Lamptey, Gallagher, Gilmour, Familio-Castillo – Redan, Brown (McEachran), McCormick. Trener: Joe Edwards.

DINAMO  (U19): Horkaš – Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Antovski (od 36. Radonja) – Franjić, Gjira (od 84. Pavlak) – Ćuže, Julardžija (od 78. Kočar), Marin – Šipoš (od 78. Baturina). Trener: Igor Jovičević.