Juventus vodio 2:0 pa spašavao bod, poraz Jurićeve Verone u Rimu

Juventus je u 33. kolu talijanskog prvenstva gostovao kod Sassuola i želio pobjedom vratiti devet bodova prednosti ispred sjajne Atalante, no na kraju spektakularne utakmice pune preokreta koja je završila 3:3  može biti zadovoljan i bodom.

Torinezi su poveli već u šestoj minuti golom Danila nakon ubačaja Miralema Pjanića iz kornera, a u 12. minuti bilo je 0:2. Gonzalo Higuain iskoristio je dubinsku loptu Pjanića i izbio sam ispred vratara domaćina te lakoćom zatresao mrežu.

No Sassuolo se još nada barem kvalifikacijama Europske lige i nije lako odustao, pritisnuo je gol gostiju i u 30. minuti zasluženo zabio, zaostatak domaćina smanjio je srpski veznjak Filip Đuričić.

Izjednačenje je došlo prelijepim golom Domenica Berardija iz slobodnog uarca s 20-ak metara u 51. minuti, a samo tri minute kasnije potpuni šok za “Staru damu”, potpuni preokret Sassuolu donio je Francesco Caputo, koji je odlično uklizao na nabačaj Berardija.

Reagirao je trener Juventusa Sarri uvođenjem Dybale i Rabiota umjesto Higuaina i Pjanića u 57. minuti, a u 62. ušao je i Douglas Costa. Njegova momčad uspjela se ipak nekako pribrati nakon šoka i u 64. minuti Alex Sandro glavom nakon kornera Rodriga Betancura pogađa za konačnih 3:3.

Juventus sada ima 77 bodova, sedam više od druge Atalante, koja je u utorak svladala Bresciju sa 6:2 uz tri gola Marija Pašalića, a osam više od trećeg Lazija koji je večeras na gostovanju kod Udinesea odigrao samo 0:0. Bila je to četvrta uzastopna utakmica Lazija bez pobjede, ali je rimski sastav barem pekinuo niz od tri poraza.

Sassuolo je osmi sa 47 bodova, a Udinese 15. sa 36.

Nikola Kalinić ostao je na klupi Rome koja je na Olimpijskom stadionu svladala Veronu koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić sa 2:1 (2:0). Domaći su poveli golovima Veretouta (10-11m) i Džeke (45+4), da bi Pessina (47) petom početkom nastavka smanjio na 2:1.

Peta Roma sada ima 57 bodova, četiri više od šestog Napolija i sedmog Milana, dok je Verona deveta sa 43 boda.

Milan Badelj odgledao je s klupe 3:1 (3:0) gostujuću pobjedu Fioentine protiv Leccea, kojom je sastav iz Fiorentine praktički osigurao ostanak. Goste je ka pobjedi poveo Chiesa (6) sjajnim pogotkom u sam gornji kut na početku utakmice, a pobjedik je riješen krajem prvog poluvremena kada su Ghezzal (38) iz slobodnog udarca i Cutrone (40) iz protunapada povisli na 3:0 i tako anulirali promašeni kazneni udarac PulgaraŠahov (88) je u samoj završnici tek ublažio poraz Leccea.

Fiorentina je sada 13. sa 39 bodova, 10 više od 18. Leccea koji se nalazi u zoni ispadanja.

Rezultati 33. kola:

Utorak:
Atalanta – Brescia 6-2 (Pašalić 2, 55, 58, De Roon 25, Malinovskij 28, Zapata 30 / Torregrossa 8, Špalek 83)

Srijeda:
Bologna – Napoli 1-1 (Barrow 80 / Manolas 7)
Sampdoria – Cagliari 3-0 (Gabbiadini 8, Bonazzoli 40, 53)
Milan – Parma 3-1 (Kessie 55, Romagnoli 59, Calhanoglu 77 / Kurtič 44)
Sassuolo – Juventus 3-3 (Đuričić 29, Berardi 51, Caputo 54 / Danilo 5, Higuain 12, Alex Sandro 64)
Roma – Verona 2-1 (Veretout 10-11m, Džeko 45+4 / Pessina 47)
Udinese – Lazio 0-0
Lecce – Fiorentina 1-3 (Šahov 88 / Chiesa 6, Ghezzal 38, Cutrone 40)