Juventus je deveti put zaredom prvak Italije

Nogometaši Juventusa osigurali su 36. naslov prvaka Italije u povijesti, a deveti zaredom 2:0 (1:0) domaćom pobjedom protiv Sampdorije u susretu 36. kola Serie A.

Juventus je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je lucidno proigravanje Pjanića u sedmoj minuti nadoknade Cristiano Ronaldo iskoristio da preciznim udarcem sa 13-14 metara pogodi sam donji lijevi kut nemoćnog Audera.

Pobjedu i naslov Juventusa potvrdio je Bernardeschi koji je u 67. minuti pospremio jedan odbijanac u mrežu. Imao je pred kraj utakmice Cristiano Ronaldo priliku postići još jedan pogodak, ali je iz kaznenog udarca zatresao gredu.

Juventus je sa 83 boda osigurao naslov prvaka jer dva kola prije kraja ima nedostižnih sedam bodova više od drugog Intera, a po osam više od treće Atalante i četvrtog Lazija.

Sampdoria je 15. sa 41 bodom.

Iako je postigao pogodak, Cristiano Ronaldo dva kola prije kraja u utrci za najboljeg strijelca lige zaostaje za tri gola za napadačem Lazija Cirom Immobileom koji je ranije u nedjelju postigao je tri pogotka u 5:1 (1:1) gostujućoj pobjedi protiv Verone.

Immobile je sada na 34 postignuta gola, tri više od Cristiana Ronalda. Izjednačen je na vrhu utrke za Zlatnu kopačku s Lewandowskim.