Juventus izbjegao blamažu i značajno profitirao na vrhu Serije A

Protiv posljednjeplasiranog Beneventa, koji još nije osvojio niti jedan bod, Juventus je u nedjelju u 12. kolu talijanskog prvenstva slavio sa 2-1, iako su gosti vodili od 19. minute golom Cicirettija.

No, stvari su na svoje mjesto postavili Gonzalo Higuain (57) i Juan Cuadrado (65). Mario Mandžukić je za Juve igrao od 78. minute.

Time je Juventus umjesto da doživi blamažu značajno profitirao na ljestvici, jer njegovi najveći rivali nisu upisali pobjede.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Inter je na domaćem terenu protiv Torina odigrao 1-1. Gosti su poveli u 59. minuti golom Falquea. Inter, koji je većim dijelom susreta dominirao, do izjednačenja je stigao u 79. minuti. Perišić je dobro ubacio, a Icardi je spustio loptu do Edera, koji zabija za 1-1.

Badeljeva Fiorentina izgubila je od Rome sa 2-4, a hrvatski reprezentativac igrao je za “viole” do 75. minute. Jedan pogodak za Romu zabio je grčki stoper Kostas Manolas, koji zbog kršenja “fair-playa” neće igrati za Grćku na prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za SP 2018. protiv Hrvatske 9. studenoga u Zagrebu.

Vodeći Napoli je u gostima kod Chieva odigrao samo 0-0, a hrvatski veznjak Marko Rog ostao je na klupi za pričuve Napolija.

Dan ranije Crotone je na gostovanju pobijedio Bolognu 3-2, a junak u gostujućoj pobjedi bio je hrvatski napadač Ante Budimir koji je postigao dva gola. Bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive bio je strijelac i u prošlom kolu u pobjedi protiv Fiorentine (2-1).