Juventus izbacio Inter u polufinalu Kupa Italije

Nogometaši Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Intera. U prvoj utakmici bilo je 2:1 za Staru damu, a u utorak su na Allianz stadionu ova dva rivala odigrala utakmicu bez pogodaka.

Od samog početka meča igralo se otvoreno s obje strane, a Inter je imao zrelije prilike u prvih 45 minuta utakmice. Najbliži golu bili su Lukaku i Martinez, koji je tražio i jedanaesterac na samom početku utakmice.

I u nastavku utakmice  gledatelji su mogli uživati u odličnom nogometu. Inter je odmah zaprijetio preko Hakimija, a onda je Handanovič dva puta spasio Inter nakon pokušaja Ronalda.

Handanović je u 76. minuti bio uspješniji i od Kuluševskog, a Hakimi je u 81. minuti propustio jednu od posljednjih prilika za Inter. Ipak, promjene rezultata nije bilo pa je Juventus mogao početi sa slavljem zbog prolaza u finale Kupa, prenosi Klix.ba.

Protivnik Juventusu u finalu bit će bolji iz dvoboja između Atalante i Napolija. U Napulju nije bilo pogodaka, dok će uzvrat ove dvije momčadi igrati sutra.