Jusup pobijedio Velića: Zadar bolji od Cibone u finalu Kupa Krešimira Ćosića

U finalnom susretu Kupa Krešimira Ćosića, susrele su dvije momčadi koje predvode dvojica bivših trenera Širokog Danijel Jusup i Ivan Velić. Jusupov Zadar je uvjerljivo slavio protiv Cibone i došao do sedmog naslova Kupa, prvog od 2007. godine.

Posljednje finale Zadra i Cibone u Kupu Krešimira Ćosića gledali smo davne 2005. godine. Večeras su Zadrani u finalu koje se odigralo u njihovom gradu uspjeli doći do pobjede protiv Cibone s rezultatom 89:76 i osvojiti sedmi trofej u povijestim, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Zadar je puno bolje otvorio utakmicu i nošen sjajnom atmosferom pokušao odvesti utakmicu u svom smjeru. Puno agresivniji i skočniji bili su Zadrani i nakon tri minute igre imali odličnih 11:4. Ipak, Cibona se nije predavala, ušlo je nekoliko lakih šuteva i tricom Josipa Bilinovca tri i pol minute do kraja četvrtine, Cibona je imala vodstvo 12:17.

Opasno je djelovala Cibona u tim trenucima te je Danijel Jusup bio prisiljen pozvati minutu odmora. Pomoglo je, serija Vukova je prekinuta, ali nakon prve dionice susreta Cibona je imala +4 (20:24). U drugoj četvrtini Cibona je imala dobru igru, tijekom svih 10 minuta održavala je vodstvo i Zadar nije uspijevao smanjiti zaostatak.

Na odmor se otišlo s identičnih +4 (39:43) za Cibonu. Niti nakon poluvremena nije se činilo da će Zadar uspjeti doći do pobjede. Cibona je održavala prednost, imala u nekoliko navrata i +8 te Zadar bez obzira na podršku s tribina nije djelovao sjajno. Ipak, nesportska Shane Gibsona tri i pol minute do kraja treće četvrtine kao da je pokrenula preokret.

Nakon što je jedno bacanje pogodio Bryon Allen, Dominic Gilbert je tricom smanjio na svega jedan poen zaostatka (58:59). Cibona nije mogla pogoditi ništa, a Zadar je lagano dolazio do prednosti. Podsjetimo, Cibona je četiri minute prije kraja treće dionice imala vodstvo 52:59, a Zadar je u posljednjih 10 minuta ušao sa 64:59.

Katastrofalna završnica stajala je ujedno Cibonu pobjede. Atmosfera je bila sve bolja, Zadar igrao sjajno i Ciboni nije bilo spasa. Došli su Zadrani i do dvoznamenkaste prednosti i praktički prelomili tijek susreta. Vrlo brzo nestalo je prave rezultatske neizvjesnosti i Zadrani su zasluženo došli do pobjede u finalu i naslova pobjednika Kupa Krešimira Ćosića.

Kod Zadra je najbolji bio Dominik Mavra s 20 poena i čak devet asistencija, dok je Ive Ivanov odigrao kapetanski i uz 18 koševa upisao šest skokova i tri asistencije. Za Cibonu Mate Vucić postigao je 20 koševa i dodao tome 11 skokova.