Jurić donio pobjedu juniorima Širokoga Brijega, kadeti izgubili od vršnjaka iz Sarajeva

Mlade snage Širokoga Brijega i Sarajeva ove su subote na igralištu SRC-a “Musa-Karačić” na Mostarskom Blatu odmjerili snage u sklopu 27. kola Omladinske lige BiH. Domaćini su bili bolji u juniorskoj, a gosti iz Sarajeva u kadetskoj konkurenciji.

Juniori Širokoga Brijega su golom Stipe Jurića, momka koji definitivno obećava, u 55. minuti slavili s 1:0 i na taj način se približili vodećem Željezničaru koji je sa Zrinjskim u Mostaru igrao 2:2. Naime, Željo je vodeći u juniorskoj konkurenciji sa 67, dok su Širokobriježani drugi sa 63 boda. Sarajevo je ovim porazom ostalo na četvrtoj poziciji i 59 prikupljenih bodova, a time se ujedno i udaljilo u borbi za titulu prvaka.

JUNIORI: Široki Brijeg – Sarajevo 1:0 (0:0)

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Marčinko, Marušić, Mašić, Jurić, Bešlić, Bajo, Leko, Ćosić, Vukoja i Dedić.

FK SARAJEVO: Kovačević, Resić, Ragipović, Hadžić, Blagojević, Agić, Šabanović, Mujakić, Tutundžić, Miletić i Mustafić.

Podsjetimo, ove dvije momčadi međusobno igraju i u poluzavršnici omladinskoga Kupa BiH, a prva je utakmica na programu predstojeće srijede u Sarajevu.

Zanimljivo je bilo i u dvoboju kadeta, a u ovom trenutku objektivno kvalitetniji gosti iz Sarajeva slavili su pobjedu 2:0. Strijelci za “bordo” momčad bili su Armin Imamović u 52. i Arnes Junuzović u 65. minuti, a gosti su veliku priliku propustili i u prvom poluvremenu, kada je vratar domaćih Petar Zovko obranio kazneni udarac Đaniju Salčinu.

U konkurenciji kadeta, utrku za prvaka su tako nastavili sarajevski klubovi, jer je i Željezničar slavio kod Zrinjskoga u Mostaru s 3:0 te zadržao bod prednosti u odnosu na Sarajevo (66-65), dok su Širokobriježani na petom mjestu s 47 osvojenih bodova.

KADETI: Široki Brijeg – Sarajevo 0:2 (0:0)

NK ŠIROKI BRIJEG: Zovko, Markota, Musa, Vidović, Galić, Marić, Anić, Markota, Medić, Bilać, Gugić.

FK SARAJEVO: Dizdarević, Dervišagić, Bešić, Islamović, Imamović, Salčin, Bradarić, Sadiku, Junuzović, Alić, Đokanović.