Juniori Dinama pobijedili Šahtar

U susretu 4. kola C skupine juniorske Lige prvaka mlada momčad Dinama na stadionu Hitrec-Kacian pobijedila je Šahtar sa 1:0 zadržavši prvo mjesto na ljestvici.

Pogodak odluke zabio je Tomislav Krizmanić u 61. minuti. Pobjeda mlade momčadi “modrih” mogla je biti i uvjerljivija, no Anatolij Trubin se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

Momčad Igora Jovičevića je uputila 22 udarca prema ukrajinskim vratima, pri čemu 11 u okvir gola, dok su igrača Šahtara uputili svega tri udarca od kojih samo jedan u okvir gola. Jedinu priliku gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Faris Krkalić sjajnom obranom zaustavio udarac Artrema Bondarenka.

U drugom susretu iz skupine C Atalanta je identičnim rezultatom pobijedila Manchester City, a pogodak je zabio Roberto Piccoli iz jedanaesterca u 36. minuti.

Dinamo vodi na ljestvici s osam bodova, Atalanta na drugom mjestu ima bod manje, Manchester City je treći sa četiri boda, a Šahtar ima dva.

Pobjednik skupine izborit će direktan plasman u osminu finala, dok drugoplasirana momčad ide u play-off rundu gdje će se za ulazak u osminu finala boriti s jednom od momčadi koja igra u Domestic Champions Path dijelu ždrijeba.

Mlada momčad Dinama je prošle sezone dogurala do četvrtfinala Lige prvaka izgubivši od Chelsea nakon izvođenja jedanaesteraca. Londonski sastav je kasnije u finalu izgubio od Porta.

(Hina | Foto: Cropix)