Josip Brekalo sjajnim golom srušio dortmundsku Borussiju

Mladi hrvatski napadač Josip Brekalo (19) zabio pobjednički gol za Stuttgart u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Borussije iz Dortmunda u prvom susretu 13. kola njemačkog prvenstva.

Brekalo, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, odlično je u 51. minuti otrčao u protunapad nakon što ga je uposlio suigrač Ozcan, a nakon što je ušao u kazneni prostor sjajnom se varkom riješio svog čuvara Zagadoua i potom udarcem s desetak metara poslao loptu kroz noge golmanu ‘žuto-crnih’ Burkiju te doveo svoju momčad u vodstvo 2:1.

Josip Brekalo (19) je u ljeto 2016. otišao iz Dinama u Wolfsburg za 4.5 milijuna eura, a od ove je zime na posudbi u Stuttgartu za koji je zabio dva gola, oba u 2. Bundesligi. Ovo mu je bio prvijenac u Bundesligi…

Stuttgart je poveo već u 4. minuti kada je Akolo iskoristio veliki nesporazum između braniča i vratara gostiju Bartre i Burkija, a na 1:1 poravnao je Philippu trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je najbrže reagirao na odbijenu loptu nakon što je domaći vratar Zieler obranio jedanaesterac Schuerrleu.

Stuttgart je sada 11. na ljestvici sa 16 bodova, dok je Borussija, koja je osvojila samo bod u posljednjih pet kola, treća s 20 bodova.

Na vrhu je Bayern s 26 bodova, dok drugi RB Leipzig ima 22.