Jedinstvo izgubilo u Gabeli 3:1, a njihov igrač zabio “hat-trick”!

Ovog vikenda su igrane utakmice 24. Kola Prve lige FBiH, a do vrijednih pobjeda kao domaćini stigli su GOŠK i Čapljina.

Popularni “Lavovi” su na domaćem travnjaku savladali, za njih tradicionalno neugodnu momčad Jedinstva iz Bihaća s 3:1, pa su sada drugi na ljestvici s obzirom da su Travničani poraženi na svom gostovanju kod Sloge u Siminom hanu 1:0.

Kuriozitet utakmice u Gabeli jeste spoznaja da je trostruki strijelac bio gostujući igrač Edvin Hamzić, međutim prva dva zgoditka u 2. i 16. minuti bili su autogolovi. Isti igrač se donekle iskupio u 35. minuti kada je konačno poentirao u pravu mrežu, onu domaćeg tima i tako prije odlaska na odmor smanjio na 2:1.

Nedim Mekić je desetak minuta prije kraja postigao i treći gol za domaće, pa su na kraju slavili sa 3:1, te su šest kola prije završetka Prvenstva na 3 boda zaostatka iza vodeće Bosne iz Visokog koja je kao domaćin sa 2:1 pobijedila Radničkog iz Lukavca.

Do vrijednih bodova u borbi za opstanak stigli su i čapljinci pobijedivši Budućnost iz banovića sa 2:0, a dvostruki strijelac u utakmici, koju je dosta dobro sudio Širokobriježanin Frano Jelić, bio je Salko Jazvin, koji je u 19. i 81. minuti pogađao mrežu Banovićana.