Jamak zabio bivšem klubu: Zrinjski se s porazom vraća iz Zenice

HŠK Zrinjski Mostar izgubio je na gostovanju kod NK Čelik Zenica minimalnim rezultatom u okviru 4. kola Premijer lige BiH.

Početak susreta u Zenici nije ponudio veća uzbuđenja. Čelik je nakon katastrofalnog poraza od 6:0 prije tjedan dana na Pecari u ovaj susret ušao nešto bolje i prvi zaprijetio u 4. minuti preko Dine Bevaba, ali to nije bila teška zadaća za Soldu na vratima Zrinjskog.

Vedran Vrhovac je pokušao u 13. minuti, ali nije pogodio, dok je za Plemiće prvi udarac uputio Nemanja Bilbija u 20. minuti iz daljine, ali je lagano izblokiran.

Međutim, ritam utakmice se diže pred kraj prvoga poluvremena i u 36. minuti veliku šansu za domaćine ne iskorištava Ševko Okić. Nogometaši Čelika agresivno su ušli u susret s aktualnim prvacima BiH tako da su već u prvom dijelu požutili Grahovac, Šišić i Salčinović.

Bilbija se ponovno našao u dobroj prilici u 42. minuti, ali loptu šalje pored gola.

Široki ostao bez punog plijena na Pecari, Željo preuzeo vodstvo

U drugom poluvremenu u Zenici obje su se momčadi otvorile. Zrinjski je pokušavao sa svih strana. Čirjak je u 63. uputio dobar šut, ali lopta je otišla malo iznad grede.

Pogodak za vodstvo Čelika od 1:0 pao je u 72. minuti nakon prekida, kada je slobodni udarac izveo Bevab, a u strijelce se upisao nekadašnji igrač Zrinjskoga Nermin Jamak.

Zrinjski je u 77. minuti imao dobar napad, ali se Jakovljević nije snašao pa nije došlo ni do promjene rezultata. Plemići su u nastavku sve napore uložili u napad, ali nisu uspijevali doći do prave prilike za izjednačenje.

Na ovom susretu prvi svoj nastup u dresu Plemića zabilježili su i nekadašnji igrač Dinama Damir Šovšić kao i 17-godišnji Kristijan Stanić.

Rezultati by SofaScore

NK ČELIK ZENICA: Ružić, Bevab, Vrhovac, Salčinović, Okić, Karamatić, Grahovac, Livaja, Jamak, Šišić, Nikolić.

HŠK ZRINJSKI MOSTAR: Soldo, Čirjak, Jović, Pezer, Laštro, Jakovljević, Miketek, Filipović, Bekić, Kadušić, Bilbija