Jako loša predstava Sarajeva u remiju s Krupom

Nogometaši Sarajeva na prvu reprezentativnu pauzu u proljetnom dijelu sezone otići će s devet bodova prednosti u odnosu na Zrinjski, nakon što su danas odigrali jako lošu utakmicu protiv Krupe, koja je okončana rezultatom 0:0.

Sarajevo nije dobro ušlo u današnji susret. Krupa je, predvođena novim starim trenerom Slobodanom Starčevićem, došla na Koševo da odigra hrabru utakmicu te je u prvih pola sata igrala dosta visoko i dosta smireno u posjedu lopte, dok je Sarajevo imalo određene probleme u organizaciji svoje igre.

U osmoj minuti je poslije pogreške Bekića loptu dobio Lazar Marjanović, ali nije se dobro snašao, a samo minutu kasnije iz slične situacije je jako loše šutirao Slobodan Milanović.

S druge strane, Sarajevo u prvoj fazi prvog dijela zaista nije pokazalo previše, ali je petnaestak minuta prije kraja prvog dijela došlo do apsolutne dominacije, piše Sport1. Ona se međutim najviše ogledala u broju izvedenih kornera jer je obrana gostiju sve lopte iz svog kaznenog prostora čistila prije nego bi nogometaši Sarajeva uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu Jovana Kutića.

Konačno pobjeda na Pecari: Široki slavio protiv Tuzla Cityja

Poslije nekoliko vezanih poluprilika u kojima se nisu snašli Ahmetović i Velkoski, makedonski napadač je propustio najbolju šansu u prvom dijelu da dovede Sarajevo u vodstvo. Nakon kornera i izbačene lopte, ona dolazi do Lazića, koji lijepom loptom pronalazi Velkoskog, no njegov udarac odlazi pored gola.

Bila je to najbolja šansa za Sarajevo u prvom dijelu, no Krupa je imala bolju. U samoj završnici prvog dijela, Nikola Mandić sam izlazi pred gol Sarajeva, ali puca neobjašnjivo loše i promašuje cijeli gol. Prethodno ga je sjajnom loptom uposlio Slobodan Milanović.

Otvorilo je Sarajevo agresivno drugi dio susreta, a konce igre je preuzeo Ljuban Crepulja, koji je imao još više loptu u svom posjedu nakon što je iz igre izašao Miloš Stanojević. Bordo momčad je do 60. minute imala tri solidne šanse, ali svaki put su domaći bili neprecizni. Preko gola su šutirali Hebibović i Crepulja, dok je drugi udarac Hebibovića otišao malo pored gola nakon što je lopta okrznula jednog protivničkog igrača i promijenila putanju.

Tada je Sarajevo jednostavno prestalo igrati. Bordo momčad je jako teško dolazila u šanse da zaprijeti golu domaćina, a Krupa je u 76. minuti mogla do pogotka kada je Babić pobjegao obrani domaćih, ali je golman Sarajeva Vladan Kovačević sjajno zaustavio njegov udarac.

Posao je Sarajevu olakšan desetak minuta prije kraja utakmice. Dva uzastopna prekršaja za žuti karton je napravio Nikola Mandić, koji je morao ranije put svlačionice. Ipak, Bordo momčad i pored toga nije mogala napraviti šansu. Tek je u prvoj minuti sudačke nadoknade Sarajevo imalo pravu šansu, kada je poslije jednog kornera Hebibović bio u velikoj šansi, no pogodio je samo stativu.

Do kraja susreta nije bilo promjena, pa se Krupa vrlo zadovoljna može vratiti kući nakon današnje utakmice.

FK Sarajevo – FK Krupa

FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Bekić, Lazić, Dupovac, Stanojević (46. Halilović), Crepulja, Rahmanović (71. Kapić), Velkoski (75. Handžić), Tatar, Ahmetović

FK Krupa: Kutić, Nikodijević, Puzigaća, Makitan, Karišik, Palić, Miketek, Zec (68. Babić), Marjanović (59. Aganspahić), Milanović (77. Maksimović), Mandić