Jakirović: Rano je govoriti o tituli; Dudić: Nekad jače idemo na treninzima

Nogometaši Zrinjskog upisali su novu pobjedu u drugom gradskom derbiju protiv Veleža ove sezone. Golom Nemanje Bilbije u 62. minuti slavili su na stadionu Rođeni rezultatom 0:1.

Trener Zrinjskog Sergej Jakirović poslije pobjede nad Veležom izjavio je da je ključ uspjeha bila veća želja i borba njegovih nogometaša na ovoj utakmici.

Feđa je vjerojatno birao stranu da igraju niz vjetar prvo poluvrijeme. Jako se teško braniti pod takvim uvjetima, jer je lopta nepredvidiva u zraku, obranili smo se na kraju. U drugom poluvremenu pričekali smo jednu priliku koja će doći, na kraju Bilbija je uspio postići pogodak. Za taj jedan gol smo pobijedili, stvarno je bilo teško igrati po ovakvom vremenu. Čestitke objema momčadima na trudu i zalaganju, a borba zalaganje i želja su danas presudili, istaknuo je Jakirović i dodao:

Prilikom udarca Šipovcu su zarotiralo koljeno, pa je morao izaći. Rano je još govoriti o tituli, jer ima još 20 kola do kraja prvenstva. Mi smo na dobrom putu, iz utakmice u utakmicu smo fokusirani na bodove i gledamo samo sebe, zaključio je trener Zrinjskog.

U idućem kolu Zrinjski će dočekati Sarajevo.

Dudić: Moralo je biti oštrije i žustrije

Trener Veleža Feđa Dudić nije imao previše razloga za zadovoljstvo nakon utakmice.

Utakmica bez ijedne stopostotne prilike. Nažalost, i kad nema prilika, mi ih onda namjestimo protivniku. Slična je bila utakmica prije mjesec dana. Na ovakvim utakmicama moraš imati malo bolji voljni aspekt, malo više želje za pobjedom, pa te možda to i nagradi. Imali smo mi dobar ulazak u utakmicu, malo više prekida pred njihovim golom, ali nismo iskoristili prvo poluvrijeme da napravimo dominaciju. Cvijanović je sam skakao na duge lopte, nitko mu nije blizu. U drugom poluvremenu smo i dalje bili uljuljani, primili smo gol nakon jednog kiksa i onda smo kao počeli igrati, spustili loptu. Tada se protivnik povukao, skoncentrirano se branio i imali smo udarce Pece i Zvonića, što je nedovoljno za nešto više. U globalu, mislim da je moralo biti oštrije, žustrije i s većim voljom i htijenjem, kazao je Dudić.

Kazao je da njegova momčad nije pokazala dovoljno želje i motivacije.

Ne znam, nekad imam osjećaj da jače idemo na treninzima, da moramo zaustavljati neke situacije da se netko ne ozlijedi. Danas su žuti kartoni bili za neke prigovore, ne za startove. Možda igračima treba neka druga motivacija. Evidentno da je kod nekih igrača došlo do zasićenja, ali o tom potom, kazao je Dudić na kraju, prenosi Sport1.ba.

Velež u idućem kolu gostuje Rudaru iz Prijedora.