Ivanković: Veležu želim sve najbolje, ali ne mogu reći da ću navijati za njih

Jure Ivanković
Nogometaši Veleža izbacili su Široki Brijeg u četvrtfinalu Kupa BiH. Nakon prve utakmice na stadionu Rođeni u kojoj su slavili s visokih 4:0, Širokobriježani su u uzvratu na Pecari slavili s 1:0, ali to dakako nije bilo dovoljno za prolaz.

Širokobriježani mogu biti djelomično zadovoljni kad već nisu prošli dalje, zbog razloga što su konačno nakon prve četiri službene utakmice u nastavku sezone upisali prvu pobjedu i ovaj rezultat može im dati vjetar u leđa u predstojećim utakmicama.

Komentar nakon sinoćnje utakmice dali su treneri Jure Ivanković te Feđa Dudić.

Mi smo u ovom dvomeču u tri poluvremena bili ravnopravni. Koštalo nas je jedno katastrofalno poluvrijeme. Bilo je nerealno očekivati da možemo stići četiri gola razlike. Ovo nam je bila uvertira za Slobodu i drago nam je što smo pokazali da možemo. Igrali su pametno i želim im sreću. Ne mogu reći da ću navijati za njih jer četvrta pozicija možda ne bude vodila u Europu, rekao je Jure Ivanković za Arenu Sport.

Sličan komentar dao je i na konferenciji za medije nakon utakmice.

Čestitam Veležu na prolazu u polufinale Kupa BiH. Znali smo da će biti teško. Ipak, pokušali smo igračima usaditi vjeru da je moguće čudo. Cilj nam je bio ranim pogotkom utakmicu dovesti u neizvjesnost. Dobro smo krenuli, došli u neke situacije iz kojih su mogle biti ozbiljnije prilike u prvih petnaestak minuta. No, nakon toga, Velež nas je defanzivno dobro iskontrolirao. Na kraju smo uspjeli postići pogodak i doći do pobjede koja nam može mnogo donijeti s psihološke strane. Trebala nam je pobjeda za rasterećenje. Igrači su bili pod velikim pritiskom zbog lošeg ulaska u proljetni dio sezone. Nažalost, u ove dvije utakmice bili smo loši jedno poluvrijeme i za to smo brutalno kažnjeni. Drugo poluvrijeme u Mostaru usmjerilo je tijek ove četvrtfinalne borbe, naglasio je Ivanković na konferenciji za medije.

Dudić: Svjesno smo im ovaj put prepustili posjed

Trener Veleža Feđa Dudić je naglasio kako je ovo povijesni uspjeh za Velež.

Kada se pogledaju obje utakmice, mislim da smo potpuno zasluženo slavili prolaz. Postavili smo se danas tako da čekamo kontranapade, dali smo incijativu i posjed protivniku. U drugom poluvremenu su bile bolje situacije, trebali smo poentirati, ali sve u svemu mogu biti zadovoljan. Ne mislimo stati na polufinalu, nadam se da ćemo doći do finala u Zenici. Osim gola nakon prekida sam zadovoljan, ali ne boli, rekao je Dudić i otkrio šta ga brine nakon ove utakmice.

Trener Veleža Feđa Dudić

Ono što me brine je ozljeda Radovca, nadam se da će biti spreman do nedjelje. Momcima mogu samo čestitati, ovo je ogroman uspjeh za Velež, jer mi smo tek drugi put poslije rata u polufinalu Kupa, zaključio je Dudić.

Pored Veleža u polufinale Kupa BiH plasirali su se još FK Sarajevo, FK Igman i FK Tuzla City.