Villarreal i Chelsea posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka

Španjolski Villarreal i londonski Chelsea (aktualni europkski prvak) u posljednje dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka izborili su prolaz u četvrtfinale.

Juventus je nakon 1:1 na El Madrigalu u prvoj utakmici bio blagi favorit za prolaz dalje, no, “Žuta podmornica” je priredila pravu senzaciju i slavila u Torinu s 0:3 te tako izborila prolaz dalje.

Španjolci su poveli preko Gearda Moreno iz jedanaesterca u 78. minuti. A samo šest minuta kasnije Pau Torres je pogodio za 0:2 i potpuni šok među navijačima i igračima Juventusa.

Konačnih 0:3 postavio je Arnaut Danjuma iz novog jedanaesterca u sudačkoj nadokandi.

Velika pobjeda španjolskog predstavnika, koju mnogi ljubitelji nogometa nisu očekivali.

U drugoj utakmici Chelsea je bez većih poteškoća izbacio aktualnog francuskog prvaka Lille. Nakon što su na Stamford Bridgeu u prvoj utakmici slavili s 2:0, londonski Plavci slavili su i uzvratu s 1:2.

Lille je poveo preko Buraka Yilmaza u 38. minuti iz jedanaesterca. Ipak, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Christian Pulisic je pogodio za 1:1.

Konačnih 1:2 postavio je Cesar Azpilicueta u 71. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je prvo poluvrijeme za londonsku momčad, a nakon toga ga je zamijenio Mount.

Podsjetimo, osim Villareala i Chelseaja, u četvrtfinale najelitnijeg europskog nogometnog natjecanja ranije su se plasirali Real, Bayern, Manchester City, Liverpool, Atletico Madrid i Benfica.