Ivan Rakitić, kapetan koji ne odmara: Oduševio hat-trickom asistencija za Barcelonu

Izmjene u momčadi nemaju ništa sa Rakitićem.

Bez većih muka svladala je Barcelona trećeligašku momčad Cultural Leonesa u utakmici šesnaestine finala Kupa kralja. Na 1-0 iz prve utakmice dodao je branitelj naslova 4-1 u uzvratnoj i to igrajući u postavi koja se bez ikakvog problema može nazvati njihovom B momčadi.

Nakon prvog poluvremena bilo je već 3-0 za Barcelonu, a za sva tri pogotka asistirao je Ivan Rakitić. Kao vođa momčadi, s kapetanskom trakom oko ruke, odigrao je hrvatski veznjak momčadi uvodnih 45 minuta usmjerujući sastav prema pobjedi.

Nezamjenjivi veznjak

Koliki je značaj Rakitića za Barcelonu kazuje i tekst nakon utakmice objavljen na web-stranicama Sporta, prenosi Net.hr. Piše tako izvor da izmjene u momčadi nemaju ništa sa Rakitićem koji se za razliku od ‘ostatka zvijezda nije odmarao već kao kapetan poveo’ sastav Barcelone.

Sport navodi da je broj 4 jedan od igrača s najvećom minutažom u Barceloni ove sezone, podsjećajući na njegovih 1529 odigranih minuta. Trinaest prvenstvenih utakmica odigrao je u punoj minutaži, a ukupno je kroz 20 minuta ostvario učinak od tri pogotka i šest asistencija.