Ivan Karačić brončani na najjačem karate turniru u Europi

Ivan Karačić iz Karate kluba Široki Brijeg osvojio je brončanu medalju na najjačem i najmasovnijem karate turniru u Europi – Grand Prixu Slovačka u Bratislavi na kojem je nastupilo oko 3.500 natjecatelja iz 36 država.

Karačić je osvojio treće mjesto ostvarivši četiri pobjede i poraz.

Iva Marić je nakon četiri pobjede zaustavljena u polufinalu tijesnim porazom 1-0 od Poljakinje, inače brončane s proteklog Europskog prvenstva. U borbi za broncu pri vodstvu od 4-0 protiv Dankinje, Marić je dobila diskvalifikaciju, kako navode iz kluba, diskutabilnom odlukom te je na kraju završila peta.

Bruno Pinjuh, kao jedan od najmlađih natjecatelja u svojoj kategoriji, nakon četiri te dva poraza također je zauzeo peto mjesto.

Valentino Slišković zaustavljen je u 3. kolu, dok su Klara Lovrić, Matej Zeljko i Mihael Hrkać zaustavljeni u prvom kolu.

Ekipu su vodili braća Marin i Goran Hrkać.

Svjetska karate liga: Anđelo Kvesić osvojio zlato, a brat Ivan broncu

Drugi dio ekipe iz Karate kluba Široki Brijeg nastupio je na Kupu Jadrana u Splitu. Njih 16 osvojilo je isto toliko medalja.

• Zlatne medalje: Iva Slišković i Anamarija Glavina
  • Srebrne medalje: Borna Bevanda, Matea Leko, Stipe Hrkać te Petar Hrkać
  • Brončane medalje: Franjo Karačić, Marta Kordić, Lorena Ćorić, Tonćo Pavković, Iva Slišković, Anamarija Glavina, Karlo Spajić, Lea Ćorić te Ana Lovrić (2x).

Ekipu su vodili treneri Toni Hrkać, Antonija Šaravanja i Anamaria Skoko.

Karate klub Široki Brijeg zahvaljuje se Gradu Širokom Brijegu na podršci, priopćeno je iz Karate kluba Široki Brijeg.