Istrčao brže od svjetskog rekorda, a izgubio: Ovo je najbolja utrka ikad na Igrama

Amerikanac Rai Benjamin teško se mirio s činjenicom da je na 400 m s preponama istrčao vrijeme brže od svjetskog rekorda, ali je ipak osvojio srebrnu medalju.

U jednoj od najluđih olimpijskih utrka svih vremena, Norvežanin Karsten Warholm osvojio je zlatnu medalju uz novi svjetski rekord 45.94.

Dvostruki svjetski prvak (2017., 2019.) je do prve olimpijske medalje u karijeri stigao s rezultatom koji je za 76 stotinki sekunde bio bolji od njegovog i svjetskog rekorda kojeg je istrčao 2. srpnja na mitingu Dijamantne lige u Oslu.

Drugi je bio Amerikanac Rai Benjamin sa 46.17, što je također bilo brže od starog svjetskog rekorda, dok je bronca pripala Brazilcu Alisonu dos Santosu s rezultatom 46.72.

Karsten Warholm / Foto: Reuters

Da ste mi rekli prije Igara rekli da ću trčati 46.17 i izgubiti, vjerojatno bih vas pretukao, rekao je kasnije Benjamin i dodao: Rekao bih ti da izađeš iz moje sobe.

Vidio sam na semaforu 45.94 i pitao sam se što se događa. Vidio sam svojih 46.17 i pomislio kako nema šanse da sam istrčao 46.17 i izgubio, rekao je 24-godišnji Amerikanac i dodao kako je ovo finale bila možda i najbolja utrka u povijesti Igara, prenosi Hina.

Ovo je vjerojatno bila najbolja utrka u olimpijskoj povijesti. Čak nit Bolt sa svjetskim rekordom nije bolji od ovoga.