Ispalo i Sarajevo iz Kupa, Vitežani najuvjerljiviji, Krupa se “prošetala” kroz Grude

Nakon Zrinjskog dogodilo se još jedno “zvučno” ispadanje u 1. Kolu nogometnog Kupa BiH. Mladost iz Doboja kod Kaknja bila je kobna za Sarajevo i svog bivšeg šefa stručnog stožera Husrefa Musemića. Naime, nakon regularnih 90 minuta mreže su ostale netaknute, pa se pristupilo izvođenju jedanesteraca, a tu su uspješniji bili domaćini i slavili s ukupnih 4:3. Jedanaesterce za “Bordo” momčad promašili su njihovi ponajbolji igrači Ahmetović i Sarić.

Drugi sarajevski premijerligaš Željezničar pobijedio je na Mračaju domaćeg Metalleghea s 1:0, a taj jedini zgoditak viđen je već u 3. minuti kada je za Adžemovu momčad zabio Asim Zec.

Najuvjerljiviji trijumf ostvario je NK Vitez porazivši u Prnjavoru domaćeg Ljubića sa čak 6:0. Dvostruki strijelci su bili Elvis Bibić i Selmin Đogić, a po jedan pogodak postigli su još Petar Bojo i Marin Vranjić.

Utakmicu s najviše pogodaka odigrali su pak FK Vitez i Borac, a gosti iz Banja Luke slavili su s 8:3, a jako uvjerljivi domaćini bili su Bratstvo i Leotar. Gruđani na Elić Luci nisu uspjeli ozbiljnije parirati Krupi koja je na kraju trijumfirala s 4:0.

Utakmice Slaven – Čelik, te TOŠK – GOŠK završile su s neodlučenih 2:2 u regularnih 90 minuta, a na kraju su na oba terena gosti slavili nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Rezultati 1. Kola:

Radnik – Široki Brijeg 0:1, Sloga SH – Zrinjski 1:0, Leotar – Kozara 4:0, Ljubić – NK Vitez 0:6, Mladost DK – Sarajevo 0:0 (4:3), Metalleghe BSI – Željezničar 0:1, Azot – Sloboda 1:2, Velež – Olimpik 1:3, Zvijezda 09 – Bosna (V) 2:0, Svatovac – Slavija 1:1 (5:4), Grude – Krupa 0:4, TOŠK – GOŠK 2:2 (6:7), FK Vitez – Borac 3:8, Bratstvo – Sutjeska 6:1, Slaven – Čelik 2:2 (5:6).