Iran srušio Wales golovima u sudačkoj nadoknadi

U prvom dvoboju 2. kola na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Katru, odigranom u petak na stadionu Ahmad bin Ali, reprezentacija Irana svladala je Wales sa 2-0.

Oba pogotka su Iranci postigli u sučevom dodatku na samom kraju dvoboja. Prvi je mrežu zatresao Roozbeh Cheshmi udarcem s ruba kaznenog prostora u osmoj minuti sučevog dodatka. Konačnih 2-0 postavio je Ramin Rezaeian u 11. minuti dodatka, kad je sigurno realizirao kontranapad.

Najbolju priliku za postizanje pogotka Velšani su imali u 12. minuti, kad je Kiefer Mooore s pet metara skrenuo loptu nakon ubačaja, ali je iranski vratar to obranio.

Iran je bio puno bolja momčad u drugom poluvremenu. U 52. minuti su u razmaku od 15 sekundi Azmoun i Gholizadeh pogađali vratnice, a potom je i Hennessey obranio udarac Azmouna glavom iz neposredne blizine.

Wales je u 86. minuti ostao s igračem manje, jer je zbog prekršaja u izglednoj situaciji sudac Escobar isključio vratara Waynea Hennesseyja.

Na ljestvici je vodeća Engleska s tri boda, koliko ih ima i drugoplasirani Iran. Wales i SAD imaju po jedan bod.

U drugoj utakmici ovog kola u skupini B sastat će se reprezentacije Engleske i SAD-a, a taj je dvoboj na rasporedu večeras od 20:00 sati.