Igor Štimac doživio jedan od najtežih poraza u karijeri

Indija Igora Štimca izgubila je 6:0 od Ujedinjenih Arapskih Emirata u prijateljskoj utakmici.

Prvih 45 minuta Indija je završila s dva gola zaostatka. Oba je za UAE zabio Ali Ahmed Mabkhout. Prvi u 12. minuti, drugi 20 minuta kasnije iz penala.

Štimac je do 60. minute promijenio četiri igrača, no to nije donijelo poboljšanja. UAE je nakon toga nastavio zabijati. Ahmed Mabkhout je zabio u 60. minuti, potom Al Hammadi zabija četiri minute kasnije. Lima u 71. minuti zabija novi gol za UAE, a Tagliabue u 84. postavlja konačni rezultat.

Indija je u ovoj utakmici uputila tek jedan udarac prema golu protivnika. UAE je 19 puta šutirao prema golu Štimčeve reprezentacije.

Indija već deset utakmica ne zna za pobjedu. Posljednji put slavili su 1:0 protiv Tajlanda u Kings kupu 8. lipnja 2019. Štimac je izbornik Indije od 15. svibnja 2019. godine i ovo mu je bio najteži poraz na klupi te reprezentacije.