Igokea u dvokoraku do finala, Zrinjski izborio majstoricu sa Sparsima

Gosti su slavili u obje uzvratne utakmice polufinalnih serija doigravanja za košarkaškoga prvaka BiH u utakmicama igranima u Sarajevu što znači da je Igokea u dvokoraku izborila finale, a Zrinjski uzvratio breakom Sparsima, pa će se u Mostaru ipak igrati majstorica između ova dva kluba.

“Plemići” su slavili 64:56 (18:11, 16:16, 16:21, 14:8), iako je domaćin nepunih pet minuta prije završetka imao prednost 56:53, no igrači trenera Ivana Opačka do kraja nisu više ništa zabili, te su gosti serijom 11:0 ipak izborili ovu važnu pobjedu.

Predvodio ih je Aleksandar Sokolović s 12 poena i 5 skokova, dok su Amerikanci Torrion Brummitt i Toure Murry pridodali po 9 poena. Kod Sparsa po 12 poena postigli su Igor Josipović i Maksim Kovačević.

Igokea je nakon prve četvrtine sraza s Bosnom imala zaostatak od 27:22, no već je na poluvremenu gostujući sastav vodio s uvjerljivih 50: 36, te u nastavku dvoboja rutinski odrađivao posao uz čak 16 pogođenih trica s gotovo 50 posto uspješnosti pri tim dalekometnim pokušajima.

Dominic Artis je zabilježio 24 poena i 7 asistencija, Robert Rikić 21 poen i 6 skokova, a 20 poena je dodao i Stefan Glogovac.

John Joseph Obrien je predvodio “Studente” s 25 poena i 9 skokova, dok je Maksim Šturanović pridodao 15 poena i 7 skokova.