Igokea svladala Široki i izjednačila seriju

Košarkaši Igokee večeras su na svom parketu ostvarili pobjedu nad Širkom Wwinom i izjednačili finalnu seriju play-offa za prvaka Bosne i Hercegovine na 1:1.

Početak utakmice nagovještavao je neizvjesnu utakmicu. Razmjenjivala su se vodstva, a u posljednje dvije minute posljednje četvrtine ušlo se pri rezultatu 17:17. Uslijedila je 8:0 serija Igokee, pa je rezultat nakon prvih deset minuta glasio 25:17.

Bolji su domaći košarkaši bili i u drugoj dionici u kojoj su slavili sa 17:11 pa su na odmoru imali velikih 15 poena prednosti (43:28). Širokobriježani su uspjeli zaigrati u trećoj četvrtini, pa su u posljednjih deset minuta imali “samo” deset poena zaostatka.

Ponovo su se Bajićevi izabranici razigrali te nisu dozvolili gostima s Pecare da naprave iznenađenje u finišu i preokrenu rezultat, iako su se tri minute prije kraja gosti primakli na sedam koševa (58:51).

Kod Igokee su najbolji bili Aleksandar Radukić sa 15 poena i šest skokova, Miloš Komatina sa 19 poena i pet skokova, te Milan Dozet sa 15 koševa, devet  skokova i 3 asistencije. U redovima Širokog Wwina Jakov Vladović je ubacio 20 poena, a Darko Planinić 17. Nitko više od njihovih suigrača nije imao dvoznamenkasti broj ubačenih poena.

Igokea – Široki Wwin  73:58 (25:17), (17;11), (13:18), (5:7)

IGOKEA: Miletić, Dozet 15, Adamović 10, Đurica 0, Komatina 19, Josipović 0, Radukić 17, Šulović 2, Aleksić 7, Bocka 1, Brkić 0, N. Joksimović 2.

ŠIROKI: Vladović 20, Planinić 15, Ramljak 2, Pilepić 5, Naletilić 1, Bilinovac 0, Peršić 0, Butorac 0, Novak 0, Šakić 4, Barać 2, Collins 7.