Igokea prejaka za Široki

Igokea je preko Širokog stigla do šeste uzastopne pobjede. Široki se dobro držao prvo poluvrijeme, no u nastavku utakmice domaćini su rutinski povećavali svoju prednost i zasluženo pobijedili 89:73.

Široki je došao na gostovanje u Laktaše s nizom od tri uzastopna poraza. Navijači su potajno priželjkivali da bi se taj niz mogao prekinuti baš kod Igokee. Međutim, Igokea je pokazala zašto je trenutno na vrhu tablice. Prvih deset minuta se igralo koš za koš. Za goste je bio nezadrživ Branko Jorović koji je u prvoj četvrtini postigao 11 poena.

Drugu četvrtinu tricom je otvorio Željko Šakić za 26:20. Kod Širokog najbolji igrač Darko Planinić imao je problema s osobnim pogreškama pa mu trener Ivan Velić nije mogao dati veću minutažu. Idućih nekoliko minuta bilo je u znaku trica i to s obje strane. Kod gostiju sigurno je pogađao Dalibor Peršić, a kod domaćina Marko Brkić i Filip Adamović.

Gostima iz Hercegovine probleme su također stvarali i skokovi. Na kraju prvog poluvremena, Igokea je imala četrnaest skokova a Široki samo šest. U trećoj četvrtini osim Planinića, Ivan Ramljak je imao četiri osobne pogreške pa se morao pripaziti, što su iskoristili domaćini koji su preko Nebojše Joksimovića i Milana Dozeta zasipali koš gostiju.

Trener Širokog Velić pokušavao je minutom odmora probuditi svoju momčad, no nije uspio, pa je Igokea u 33. minuti imala i najveću prednost od 76:54. Do kraja utakmice Širokobriježani su uz pomoć Peršića, Šakića i Marka Šutala malo smanjili zaostatak. Hercegovci ovu utakmicu trebaju što prije zaboraviti, jer već u nedjelju na Pecaru stiže momčad MZT-a iz Skoplja. (HRsport.net)

Igokea – Široki WWin 89:73 (26:17, 52:43, 73:51, 89:73)