Igmanu veliki bod protiv Željezničara u borbi za ostanak u eliti

Sjajnu utakmicu su u okviru 29. kola na Grbavici odigrali Željezničar i Igman, a na kraju utakmice nije bilo pobjednika. Konačan rezultat bio je 1:1

Prvo uzbuđenje na utakmici viđeno je u 4. minuti pred golom gostiju, ali je odlično intervenirao Ćeman koji je Amoahu skinuo loptu sa glave.

Prvu pravu priliku Igman je imao u 9. minuti. Sjajan kontranapad, Ramić je ubacio loptu pred gol Željezničara, ali je Hebibović malo zakasnio.

Minutu kasnije Drljević je pokušao sa dvadesetak metara, ali je greda spasila domaću ekipu nakon ovog pokušaja gostiju.

Fenomenalnu priliku u 18. minuti imao je Željezničar. Krpić je izbacio Santosa koji je izašao jedan na jedan sa Ćemanom. Golman Igmana izašao je kao pobjednik u ovom duelu.

Šok na Grbavici viđen je u 25. minuti ove utakmice. Hrelja je centrirao sa desne strane, a Ramić glavom pogađa mrežu domaće ekipe. Domaći nogometaši su u 33. minuti tražili jedanaesterac nakon duela Amoaha i Mahmića, ali glavni sudac je samo odmahnuo rukama.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Igmana, a na samom otvaranju drugog dijela, točnije u 52. minuti domaći stižu do poravnanja.

Štilić je centrirao iz kornera, Jašarević glavom šutira sa osam metara, Ćemanu ispada lopta, a Amoah pogađa za 1:1. Igman je u 82. minuti postigao gol, ali je poništen. Hebibović je pogodio mrežu Željezničara, ali poništen je pogodak zbog zaleđa.

Do kraja utakmice Željezničar je na sve načine pokušao doći do preokreta, ali nisu uspjeli. Možda i najbolju šansu u 90. minuti imao je Krpić ali je propustio sjajnu priliku.