Ibrahimović fantastičnom akrobacijom donio pobjedu Milanu pa oduševio na Twitteru

Momčad Milana upisala je novu pobjedu u Seriji A, a oni su kao gosti u okviru 6. kola pobijedili Udinese rezultatom 2:1.

Milan je bolje otvorio utakmicu i u 18. minuti Rossoneri su stigli do vodstva. Ibrahimović je primio jednu loptu u kaznenom prostoru Udinesea, zagradio se, odigrao povratno dodavanje za Kessiea koji snažnim udarcem pogađa za vodstvo gostiju, prenosi Klix.ba.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Već na samom početku drugog dijela, točnije u 48. minuti, sudac je svirao jedanaesterac za Udinese, a siguran realizator bio je De Paul koji je pogodio za izjednačenje.

Kako je utakmica odmicala, tako je Milan sve više napadao prema golu Udinesea, iako nisu imali prave prilike, a ključni trenutak meča desio se u 83. minuti kada je Ibrahimović sjajnim golom donio novo vodstvo Milanu, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu u ovom meču.

Ovo je za Ibrahimovića sedmi gol u ovoj sezoni.

Milan je ovom pobjedom ostao na prvoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, četiri više od Atalante i pet više od Napolija koji svoj susret 6. kola tek treba odigrati protiv Sassuoloa.

Odmah po završetku utakmice, oglasio se i sam Ibrahimović na društvenim mrežama. Uz prigodnu fotografiju sebe kako postiže pogodak napisao je: “Zašto trčati, kada možeš letjeti”

To je naravno oduševilo njegove brojne fanove i izazvalo silne reakcije.