I Rudeš srušio novoga hrvatskoga prvaka

U posljednjem susretu 35. kola Prve HNL Rudeš je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Dinamo 1:0.

Pogodak odluke zabio je Anderson u 88. minuti utakmice, a bio je to jedini udarac domaćina u okvir suparničkoga gola u cijelom susretu.

Četiri minute ranije Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Amer Gojak.

Nogometaši Rudeša dočekali su nove hrvatske prvake špalirom prije početka utakmice, međutim na terenu nisu bili toliko darežljivi. Na koncu su upisali veliku pobjedu. Srećom, po Modre Rijeka i Hajduk su u nedjelju kiksali, pa je Dinamo bez obzira na ishod ove utakmice osigurao naslov prvaka, javlja HTV.

Uoči posljednjeg kola Dinamo vodi na ljestvici sa 70 podova, na drugom mjestu je Rijeka koja ima tri boda manje, ali i slabiji međusobni omjer, dok je Hajduk treći sa 66 bodova. Posljednja dva mjesta drže Istra 1961 i Cibalija sa po 26 bodova. U zadnjem kolu Istra će dočekati Rudeš, dok Cibalija gostuje kod Lokomotive.