Hrvatski vaterpolisti poraženi od Rusije na kvalifikacijskom turniru za OI

Hrvatska vaterpolo reprezentacija je u srijedu upisala prvi poraz na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Rotterdamu, bolja je od nje u utakmici 4. kola u skupini B sa 14-13 (5-3, 4-4, 4-4, 0-3) bila Rusija.

Ključnom se pokazala zadnja četvrtina u kojoj je Hrvatska primila tri gola, a nije zabila ni jedan. Hrvatska je u prvoj četvrtini povela sa 5-3 i tu je prednost od dva gola držala i kroz sljedeće dvije četvrtine. No u zadnjoj četvrtini, Rusiju zabijaju tri gola, a suci su 18 sekundi prije kraja poništili gol Andreja Bušlje.

Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je Loren Fatović koji je zabio četiri gola, dok je dva dodao Ante Vukičević. Ruse je do pobjede predvodio Konstantin Harkov s pet pogodaka, a po dva su dodali Daniil Merkulov i Ivan Nagaev.

Nakon četiri kola vodeća je u skupini B Rusija s deset bodova, dok bod manje ima Hrvatska na drugom mjestu. U srijedu je u skupini B Rumunjska svladala Njemačku sa 12-7, a kasnije igraju Nizozemska i Frabcuska.

Hrvatsku u četvrtak čeka ogled protiv Njemačke.

Prolazak u četvrtfinale izborit će četiri najbolje ekipe iz svake skupine, a plasman na OI u Tokiju izborit će tri najbolje reprezentacije s turnira u Rotterdamu.

HRVATSKA: Bijač (7 obrana), Macan, Fatović 4 (0), Lončar 1, Joković 1, Bukić 1, Vukičević 2, Bušlje 1, Miloš 1, Vrlić 1, Burić 1, Garcia, Popadić. Izbornik: Ivica Tucak

RUSIJA: Kostrov (7 obrana), Sučkov, Kiseljev 1, Derevjankin 1, Ašaev 1, Harkov 4 (1), Merkulov 2, Nagaev 2, Pronjin 1, Holod, Lisunov, Šepeljev 1, Ivanov (4 obrane). Izbornik: Sergej Jevstignjejev