Hrvatski trener izbacio Slovence s Eurobasketa

Poljska je u polufinalu Eurobasketa. Poljaci su napravili najveću senzaciju Eurobasketa i nakon nevjerojatne utakmice su izbacili aktualne prvake Europe, Slovence, (90:87) predvođene Lukom Dončićem.

Poljsku je do polufinala Eurobasketa odveo trener Igor Miličić koji je uspio pobijediti Sloveniju, momčad koja je branila naslov. Poljska će  igrati s Francuskom.

Poljska je u prve dvije trećine totalno deklasirala prvog favorita Eurobasketa. Nakon prvih deset minuta Poljaci su imali +3 (29:26), u jednom trenutku su imali čak +23, a na poluvremenu nevjerojatnih 58:39. Ipak, Poljaci nisu izdržali. U trećoj četvrtini Slovenci su počeli igrati i razvalili su protivnika.

Slovenci stigli -23, a onda se raspali

U samo nekoliko minuta Slovenci su dostigli 20 poena razlike. Serijom 21:3 Slovenija je stigla na 60:61 i imala je napad za vodstvo, ali ga nije realizirala. Poljaci su imali priliku otići na nekoliko poena viška uoči zadnje četvrtine, ali nisu uspjeli. Kao da su se prepali i počeli su promašivati čiste i otvorene šutove. Slovenci su se vratili na -1 i s rezultatom 64:63 za Poljsku se otišlo u zadnjih deset minuta.

Početkom četvrte četvrtine Slovenci su nastavili u istom ritmu i koševima Čančara i Prepeliča su otišli najprije na +3, a onda i na +5. Činilo se da će se Poljaci teško vratiti u susret te da su Slovenci u naletu, no vrlo brzo je utakmica otišla u novu dramu. Poljaci su stigli na samo -1 (73:74) nakon promašenih bacanja Prepeliča i koša Slaughtera.

Poljsko čudo

Slovenci su stali, počeli su griješiti i polovicom četvrte četvrtine Poljska je otišla na +2. Slaughter je u tim trenucima bio nezaustavljiv. Drama se nastavila. Slovenci su nastavili promašivati, čak i Luka Dončić, a Poljska je tri minute prije kraja otišla na 80:76. Luka Dončić je zatim napravio petu osobnu, a Ponitka je Poljake odveo na +6.

Dragić je pogriješio, a Slaughter dvije i pol minute prije kraja zabio za 84:76. Poljska je imala 90:82 40 sekundi prije kraja, a onda je u samo pet sekundi primila pet poena. Trica Murića i koš nakon pogreške Ponitke pri ubacivanju lopte u igru. Ipak, Slovenci se nisu mogli vratiti do kraja i Poljaci su senzacionalno u polufinalu.

Oba polufinala na rasporedu su u petak, a finale i ogled za treće mjesto u nedjelju

Eurobasket: Francuska nakon produžetaka pobijedila Italiju