Hrvatski juniori svjetski prvaci u vaterpolu

Hrvatska U-18 vaterpolska reprezentacija osvojila je naslov svjetskog juniorskog prvaka u Podgorici nakon što je u finalu svladala domaćina Crnu Goru sa 16:13 (2:2, 7:5, 2:4, 5:2).

Crna Gora povela je s 2:0, no Hrvatska je već do kraja prve četvrtine uspjela nadoknaditi zaostatak da bi u drugoj preuzela kontrolu zahvaljujući sjajnoj igri u napadu. Uslijedila je krizna treća četvrtina u kojoj je Crna Gora stigla i do vodstva od 11:10, no u posljednjih osam minuta su izabranici Joška Krekovića bili dominantni i na kraju ostvarili sigurnu pobjedu, javlja Hina.

Pet golova za Hrvatsku u finalu postigao je Lovro Paparić, po tri Jacob Merčep i Matias Biljaka, po dva Marko Valečić i Zvonimir Butić, a jednoga Franko Lazić, vrata je čuvao Luka Podrug, a još su igrali Branimir Herceg, Karlo Kreković, Duje Pejković i Petar Bratim.

U sastavu Crne Gore najefikasniji je s tri gola bio Aleksa Ukropina.

Brončane medalje osvojili su juniori iz Mađarske koji su u susretu za treće mjesto bili bolji od vršnjaka iz Italije s 12:8.