Hrvatski dragovoljac posramio Šibenik

U prvoj utakmici 23. kola Prve HNL, posljednjeplasirana momčad na ljestvici Hrvatski dragovoljac u petak je priredio iznenađenje na Šubićevcu i s 5-0 pobijedio domaći Šibenik.

Golove su za gostujuću momčad zabili Karrica u 20. minuti, Bistrić u 22., Majstorović s bijele točke u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena, Galešić u 48. minuti i Frigan u 75. minuti.

U prvih 19  minuta susreta nije bilo prilika ni s jedne ni s druge strane, izjednačena je igra i obje momčadi imaju  jednak posjed lopte. No, Hrvatski dragovoljac dolazi u vodstvo u 20. minuti, lopta je došla do Majstorovića na desnoj strani koji ju je dobacio Karrici na glavu koji zabija s četiri-pet metara. Samo dvije minute kasnije Karrica je pobjegao obrani Šibenika i dodaje Bistriću koji povećava na 2-0.

U 45. minuti sudac Bebek je dosudio kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac nakon što je Grdić napravio prekršaj na Friganu u kaznenom prostoru. Majstorović je precizan s bijele točke i Hrvatski Dragovoljac odlazi na odmor s 3-0.

Početak drugog poluvremena opet donosi šok za Šibenik, Hrvatski dragovoljac diže na 4-0 u 48. minuti nakon centaršuta Karrice. Loptu je dočekao Smolčić koji puca prema golu, a lopta se odbila do Galešića koji ju je spremio u gol za 4-0.

Šibenik ima prvu ozbiljniju priliku u 64. minuti, vratar Hrvatskog dragovoljca Šubarić je obranio udarac Skorupa iz daljine,

Šibenik radi još jednu grešku u obrani u 75. minuti, Batorelo je vratio loptu, a njegovu grešku je iskoristio Frigan i zabija za 5-0.

Hrvatski dragovoljac je dominirao cijelu utakmicu i iskoristio je dosta pogrešaka obrane domaće momčadi.

Nakon ovog poraza, Šibenik je ostao na sedmom mjestu s 23 boda, dok je Dragovoljac na 10. mjestu s 10 bodova.

Susret je na Šubićevcu sudio sudac Ivan Bebek iz Rijeke.