Hrvatske vaterpolistice pobjedom nad Srbijom stigle nadomak četvrtfinala EP-a

U trećem kolu skupine A Europskog prvenstva hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija svladala je Srbiju 9:8 (2:1, 2:3, 3:3, 2:1) i napravila veliki korak ka osvajanju četvrtog mjesta i plasmanu u četvrtfinale.

Dva pogotka za Hrvatsku zabile su Emmi Miljković i Ivana Butić, a po jedan su dodale kapetanica Dina Lordan, Ana Miroslavić, Ema Carević, Matea Skelin i Domina Butić.

Sjajna je na hrvatskim vratima bila Alexandra Ratković sa sedam obrana, među kojima je i vrlo važan peterac 63 sekunde prije kraja utakmice pri vodstvu Hrvatske 9:7.

Hrvatska je bolje počela dvoboj i tri minute do kraja prvog poluvremena vodila sa 4:2. Ipak, Srbija je serijom od tri pogotka povela 5:4 na početku treće četvrtine. Odlučujuće razdoblje za pobjedu Hrvatske bilo je od 24. do 28. minute, kada su s tri uzastopna pogotka izabranice Marija Ćalete zaostatak od 6:7 pretvorile u prednost 9:7.

Srbija 63 sekunde prije kraja nije uspjela iskoristiti peterac, kada je sjajna Ratković obranila šut Jeleni Vuković. Do kraja susreta vaterpolistice Srbije uspjele su smanjiti na 8:9, a u samoj završnici su imale 11 sekundi za posljednji napad, no rezultat se nije mijenjao.

🔥 Kakvaa utakmica, kakva pobjedaaa!🔥🇭🇷️🇷🇸🏁️ Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija u derbiju s reprezentacijom…

Posted by Hrvatski vaterpolski savez on Wednesday, 15 January 2020

U prva dva kola skupine A Hrvatska je očekivano poražena od favoritkinja Mađarske i Grčke, a i Srbija je upisala dva poraza, od Grčke i Rusije, te je njihov međusobni ogled bio iznimno važan u borbi za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u četvrtfinale.

Do kraja natjecanja u skupini A hrvatske vaterpolistice očekuju dvoboji protiv Rusije 17. siječnja te Slovačke 19. siječnja. Za očekivati je poraz protiv iznimno jakih Ruskinja, no onda u posljednjem dvoboju protiv Slovakinja naše igračice imaju veliku priliku osigurati četvrtfinale.

Nakon nepotpunog 3. kola Hrvatska je na četvrtom mjestu s tri boda. Vodeća Grčka ima devet bodova, a Rusija i Mađarska po šest uz utakmicu manje. Peta i šesta Srbija i Slovačka su bez bodova.