Hrvatska teškom mukom pobijedila Austriju

Hrvatska rukometna reprezentacija teškom mukom je svladala Austriju u prvom kolu skupine B Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru (32:30).

‘Kauboji’ su veoma dobro ušli u susret, a na krilima sjajnog Ivana Čupića (11 pogodaka) i vratara Mirka Alilovića, na odmor su otišli s prednošću od 16:13.

U nastavku susreta druga priča. Obrana Hrvatske se raspala, a neugodni Austrijanci nošeni sjajnim 34-godišnjeg Szilagyijem sustižu rezultat te izjednačavaju.

Do kraja se vodila rovovska bitka za svaku loptu te je Hrvatska tek u posljednjoj minuti uspjela slomiti Austriju te pogotkom u posljednjoj sekundi susreta slaviti s dva razlike.

Igrač utakmice je Ivan Čupić koji je postigao 11 pogodaka, a vrijedi istaknuti i Mostarca Igora Karačića koji je veoma dobro iskoristio minutažu te izbezumljivao protivničku obranu u pojedinim trenucima susreta.

Na čelu skupine B nalazi se Makedonija koja je s 33:25 pobijedila Tunis, na drugom mjestu je Bosna i Hercegovina koja je ostvarila povijesnu pobjedu protiv Irana 30:25, a na trećem mjestu je Hrvatska.

BiH u subotu igra protiv Austrije, a Hrvatska protiv Tunisa.