Hrvatska slavila protiv Bjelorusije, Karačić igrač utakmice

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobjedom protiv Bjelorusije 27:21 (15:15) u susretu 1. kola skupine B započela je svoj nastup na Europskom prvenstvu u Katowicama.

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bio je Manuel Štrlek s devet pogodaka, po pet su dodali Marko Kopljar i Ivan Čupić, dok su kod Bjelorusije najbolji bili Siarhei Rutenka s osam i Sjahej Šilović sa sedam pogodaka.

Ključ pobjede bila je odlična igra u obrani u drugom poluvremenu tijekom kojega je Hrvatska na čelu s odličnim Stevanovićem (10 obrana) primila samo šest pogodaka. Euro nije najbolje započeo za Domagoj Duvnjaka koji se u utakmici nije upisao u strijelce.

Vratar Mirko Alilović započeo je utakmicu, no upisao je samo jednu obranu, a u drugoj polovici prvog poluvremena zamijenio ga je Ivan Stevanović. Treći Hercegovac u dresu ”’Kauboja” Marino Marić nije se upisao u strijelce, no pružio je veoma dobru igru u obrani, a utakmicu kraj utakmice dočekao je na tribinama kada je tijekom drugog poluvremena dobio treće isključenje odnosno crveni karton.

Igračem utakmice proglašen je Mostarac Igor Karačić.

Od 18.15 u drugom susretu ove skupine igrat će Norveška i Island, a Hrvatska će sljedeći nastup imati u nedjelju protiv Norveške (18.15 sati).