Hrvatska slavila nad BiH: Igor Karačić igrač susreta

U posljednjem kolu grupnog dijela natjecanja skupine B na Svjetskom prvenstvu u rukometu reprezentacija Hrvatske s drugim je sastavom slavila protiv Bosne i Hercegovine.

BiH je loše otvorila utakmicu, što je Hrvatska iskoristila za stvaranje prednosti od samog početka, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 17:8.

Zanimljivo je kako su osam pogodaka za BiH postigli samo Muhamed Toromanović (5) i Josip Perić (3).

U drugom dijelu susreta gledali smo nešto bolju igru BiH, tako da je razlika od 11 golova na kraju smanjena na pristojnih sedam.

Drugo poluvrijeme obilježio je i crveni karton Alena Ovčine zbog grubog starta na Sliškoviću.

Konačan rezultat glasio je 28:21.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Igor Karačić sa šest, Zlatko Horvat sa pet i Ivan Slišković sa pet pogodaka, dok su BiH predvodili Muhamed Toromanović sa sedam i Josip Perić sa pet pogodaka.

Igračem utakmice proglašen je Mostarac Igor Karačić, koji je postigao šest pogodaka, dok njegov brat Ivan u dresu BiH nije upisao nijedan pogodak u 17. minuta igre.

”BiH je sigurno u šoku nakon ispadanja od Tunisa, nije im bilo lako i bili su razočarani. Što se tiče mene i brata, svatko igra za svoj dres i to smo danas i pokazali, nema popuštanja ma tko bio na drugoj strani.

Hvala svim navijačima koji nas podržavaju od samog početka prvenstva pa sve do danas, hvala onima koji dolaze na naše utakmice ovdje u sve većem broju.

Poseban pozdrav mojima u Mostaru, siguran sam da su danas svi okupljeni u našoj kući, jer je ovo za njih poseban događaj.

Sve je to jedna lijepa priča, ali ona sad polako mora ići u zaborav, jer nam slijede važne utakmice i ne smijemo kiksati niti u jednoj utakmici ako želimo uzeti ono što smo zacrtali”, izjavio je nakon utakmice Igor Karačić.

Zanimljivo je kako je u izjavi za medije po završetku utakmice hrvatski izbornik Slavko Goluža posebno pozdravio sve navijače hrvatske reprezentacije u Hercegovini, za koje je rekao da ”svim srcem žive za ovu reprezentaciju”.