Hrvatska protjerala 24 djelatnika ruskog veleposlanstva

Hrvatska je protjerala 18 ruskih diplomata i šest članova administrativno-tehničkog osoblja, priopćilo je u ponedjeljak ministarstvo vanjskih i europskih poslova.

Hrvatska je ruskom veleposlaniku u Hrvatskoj u ponedjeljak uručila notu kojom obavješćuje Rusiju o smanjenju broja diplomatskog i administrativno-tehničkog osoblja ruskog veleposlanstva u Zagrebu.

Zatraženo je da 18 diplomata i šest članova administrativno-tehničkog osoblja (ukupno 24 djelatnika) Veleposlanstva Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj napusti Republiku Hrvatsku, navodi se u priopćenju.

Hrvatska se time pridružila nizu europskih zemalja – Poljskoj, Njemačkoj, Francuskoj, Italiji, Španjolskoj i drugima.

Susjedna Slovenija protjeruje 33 diplomata. MVEP je danas još jednom “najoštrije” osudio brutalnu agresiju na Ukrajinu i brojne počinjene zločine.

Ruskoj strani ponovljen je poziv na hitan prekid vojnih aktivnosti i povlačenje ruskih postrojbi s cijelog teritorija Ukrajine, te hitno osiguravanje evakuacijskih puteva stanovništva i dostave humanitarne pomoći, priopćeno.

Hrvatska je ujedno zatražila i očekuje da Rusija odgovorne za zločine privede pravdi.

(www.jabuka.tv)



7 komentara

  • Sto li glume Plenki i ekipa. Njemacka, Francuska vode pametniji politiku a ovaj Plenki i ekipa traze vraga, tko RH neka velesila. Boze sacuvaj ovakvih drzavnika. Vucic se naoruzava a ovi ludaci glume velesilu . Zele RH staviti u prvi plan nedaj Boze kakvih ratnih dejstava. A onda ce Plenki, Njonjo i ekipa bris za Brisel bjezanija punim samo ako petarda pukne… Turska, Njemacka, Francuska, Madarska mudro vode diplomatsku politiku i ne zalijeci se ovako.

  • A jesu jaki, idioti glumatanje i ulizice, Rusija bi nas pojela u međuobroku.
    To što Rusija radi svakako je nedopustivo da ubija civile ruši gradove i otima tuđe.

  • Kažu jednoumlje u rusiji ,koreji,kini itd pa majke ti kako nazvati u eu jel se to zove demokracija slučajno?

  • Bolje i jednoumlje ako je cilj ocuvanje nacije, nacionalnih vrijednosti i bogatstv i narodaa drzave nego kvazi demokracija

    • Svaki normalan čovijek osudjuje jednoumlje jer ono ne postoji samo od sebe , ne poštuju se tudja mišljenja i najčešće je pod ” prislilom” Ono ubija slobodu uma i srca.Ako misliš da je ovo u Rusiji u redu , odi tamo živjeti .

Komentiraj:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.