Hrvatska preokrenula protiv Nizozemske, Drežnjak i Planinić među najboljima

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je drugu pobjedu u kvalifikacijama za europsko prvenstvo na gostovanju kod Nizozemske s rezultatom 59:69.

Hrvatski košarkaši su odigrali ravnopravno prvo poluvrijeme, međutim u trećoj dionici su pokazali jako lošu igru koja ih je mogla koštati poraza, jer su postigli svega 9 poena.

Ipak u posljednjoj četvrtini su odigrali sjajno i stigli do nove važne pobjede na startu kvalifikacija.

Hrvatsku je predvodio kapetan Roko Leni Ukić s 14 koševa (6 asistencija), a odlični su bili i Mateo Drežnjak, trenutno ponajbolji igrač HKK Široki koji je postigao 13 poena (4 skoka) te bivši član kluba s Pecare Darko Planinić (12 koševa i 6 skokova).

Kod Nizozemaca najbolji je bio Yannick Franke s 11 koševa.

Hrvatska sada s dvije pobjede može mirno očekivati nastavak kvalifikacija.