Hrvatska osvojila broncu na Svjetskom prvenstvu u Katru

Hrvatska je rezultatom 2:1 pobijedila Maroko u utakmici za treće mjesto i tako osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Katru.

Već u 7 minuti susreta strijelac prvog gola na ovom susretu bio je Joško Gvardiol. Krasna, uigrana akcija nakon slobodnog udarca. Majer je ubacio prema Perišiću, a on je glavom ostavio loptu za Gvardiola, koji na isti način pogađa sami kut marokanskog gola.

No, Maroko je odmah izjednačio rezultat i vratio na 1:1. Strijelac je Achraf Dari. Marokanci su ubacili iz slobodnog udarca, Majer je glavom dirao loptu, ali ju je tako samo u visokom luku usmjerio prema golu. Dari je na nju stigao prije Livakovića i zabio za poravnanje.

U nastavku susreta, u 24. minuti Hrvatska je imala dobru šansu. Modrić je pucao sa 17 metara, Bono je to odbio i zatim u zadnji čas ponovo reagirao ispred Livaje.

Prijetili su i Marokanci u par pokušaja. Boufal je na tren pobjegao, ali Šutalo mu je ušao u blok i lopta je na kraju za Livakovića.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo i treći gol, a on je bio za vodstvo Hrvatske od 2:1, a za vodstvo je zabio Mislav Oršić.

Dugi napad Hrvatske, prvi nalet bio je odbijen, no iz drugog je Livaja odložio loptu za Oršića, a on je krasnim udarcem iskosa s lijeve strane od vratnice pogodio za novo vodstvo. Dirao je to Bono, ali nije mu bilo spasa.

U drugom poluvremenu Hrvatska je i dalje bila dominantna na terenu. U 74. minuti Kontra Hrvatske, i Gvardiol se pridružio napadu, a Oršić ga je izbacio pred vratara. Gvardiol je zatim pao u duelu s protivnikom, no sudac smatra da nema kaznenog udarca.

Hrvatskoj nije dosuđen čisti jedanaesterac.

En-Nesyri je u 75. minuti susreta imao ogromnu priliku. Našao se sam pred golom Hrvatske, no izvrsni Livaković je izašao na tu loptu i obranio njegov šut.

KLIKNI i prati sve vijesti sa Svjetskog prvenstva

26 komentara

• Da se FBiH pripoji imali bi i Bošnjaci razloga za slavlje. Ušli bi u EU odmah i napokon bi dobili i ligu i reprezentaciju vrijednu praćenja

• Bravo Hrvatska!
    Početkom prvenstva sam pisao kako Livaja nije igrač za velike utakmice kao što sam napisao da ću se javno tom igraču ispričati ukoliko načini išta na ovom prvenstvu.Nakon ovog prvenstva se zaista ne trebam tom igraču javno ispričati.Neka on igra sa Goricom,Slavenom,Istrom,Šibenikom,jer tu može nešto napraviti i nikad ništa više od toga.
    Međutim nitko me danas nije naljutio kao Bruno Petković.Uvijek sam ga branio ali više neću.Taj igrač-maneken je nakon današnje utakmice zavrijedio da se više ne zove u Hrvatsku reprezentaciju jer svjetsko prvenstvo nije modna pista već rat do zadnje kapi krvi i znoja.
    Perišić nije na ovom prvenstvu pružio dobre partije iako je koristan igrač.Brozović maratonac je glup ko tele i prosto je nevjerojatno kako igrač takvog kalibra ne zna zabiti gol kad se to mora učiniti.;Gvardiol sjajan,Vlašić odličan,Sosa totalni promašaj,a Majer može i mora puno više.Modrić također na ovom prvenstvu nije pokazao previše ali s obzirom na godine koje nosi treba mu skinuti kapu svaki igrač na ovom prvenstvu. Juranović je počeo prvenstvo jako loše ali je napredovao u svim segmentima igre.Kovačić ima kapaciteta za najveće domete ali uvijek premalo daje u završnici od onoga što se od njega očekuje,jer vjerojatno nosi neke traume iz svojih nogometnih početaka koje su mu u glavu usadili treneri i sad se njih ne može osloboditi.Livaković je po meni prvo ime Hrvatske reprezentacije na ovom prvenstvu jer da nije bilo njega već bi Hrvatski igrači bili u Hrvatskoj i u državama u kojima žive sa svojim obiteljima.Dalić je trener kojeg Bog prati na njegovom putu premda ima dosta grešaka koje pravi tijekom utakmice.
    Sve u svemu bravo,bravo,bravo za uspjeh.Sad ih trebamo svi dočekati jer su zavrijedili pažnju svih nas..

• Ha ha ha..Brozović ti tele a Vlašić odličan..?! Livakovć pod hitno mora vježbati istrčavanja. Lopta mu pada s neba u petarac a on gleda…neće nigdje takav sigurno . Sve u svemu super. Ali nikako se otresti osjećaja da se gura Arg i Messi…naši nisu igrali tu utakmicu.. zašto?

• Livaković je prosječan golman kojega je išlo na penalima i tjt.
      A ti si iznadprosječno pametan i mislim da će Dalić tražiti tvoja mišljenja kod idućih izazova u kvalifikacijama za Euro i Ligi Nacija.
      Pozdrav svim ljudima dobre volje.

• Moga si to napisat i bez žuganja koga briga di je ko šta pogriješija , bitno je da su pobjedili i na tome im hvala do neba niko nas tako lipo u svijetu ne prestavlja kao naši sportaši

• Jopet ova hrvacka ostala dokraja na svjeckom igranju.Svi pobigli kuci a oni igraju kobudale.Sadce ji jos docekat.Bas mi ovo nesto seljasto slikaju se sa dicom a ozbiljni fudbaleri.Treba ji nasvakom svjeckom pustit do polovine finala kadase vako vesele.Viditce ovo svi pa ce jopet do pola finala a mozda i sampijoni dabudu.

• Zamolio bih tvare koji na Poljudu skandiraju “Luka Modriću, govno maleno” da ništa e komentiraju. Teško je i povjerovati da ima toliko pokvarenosti, koliko je oni pokazuju. Fuj, stoko!

• Hrvacka je 3 na svjeckom igranju a sad setreba vratit kad pocmeda igranasa momcad siroki.Nasamomcad dobroigra lopte i 2je na tablici imaju dobre trenere koji pricaju cak iza medije a imaju velike igrace ko oni crni kojise zna i zakolutati u vazduhu.Imaju i dobra govornika koji stalno govori da skida kapu i da su momci dobri.momci pa je tako je.

• Jedina dobra utakmica koju je hrvatska odigrala na Svjetskom prvenstvu je ova zadnja. Na svim drugim je bila slabija i provlačila bi se na račun sreće.