Hrvatska nakon neviđene drame slomila Brazil za četvrtfinale

Neočekivao tešku utakmicu odigrala je večeras reprezentacija Hrvatske, koja je u osmini finala s tijesnih 26:25 svladala reprezentaciju Brazila.

Od samog početka Brazilci su držali rezultatski priključak, pa se tako na poluvrijeme otišlo s vodstvom Brazila 15:13.

O agresivnosti ekipe Brazila u obrani govori i podatak kako je Brazil imao 10 minuta isključenja u odnosu na dvije minute koliko je imala Hrvatska.

Bilo je neizvjesno do samog kraja utakmice, a u drugom dijelu susreta Hrvati su uspjeli nadigrati odlični Brazil te na kraju slaviti sa samo jednim golom prednosti, rezultatom 26:25.

Igračem utakmice proglašen je Marko Kopljar. Izvrstan je bio u Mostarac Igor Kračić, koji je jedini pokušavao u napadu dobiti utakmicu te vrijedi istaknuti kako se njegovim golom za 25:24 utakmica i prelomila.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Kopljar sa 5 te Duvnjak i Štrlek sa po 4 gola, dok je Brazilce predvodio Joao Silva sa 5 pogodaka.

”Dotukle su nas naše pogreške. Dobro smo otvorili utakmicu, nakon čega smo pogriješili par sedmera, bacili par lopti u aut, što su večeras odlični Brazilci iskoristili i napravili prednost.

Ako nam se morala dogoditi ovakva utakmica hvala Bogu pa se dogodila sada, a ne kasnije. Unatoč svemu dečki su izvukli maksimum, i najvažnije je da smo pobijedili”, ističe izbornik Slavko Goluža.

On je dodao kako ga smetaju medijske priče kako je hrvatskoj reprezentaciji otvoren put do finala.

”Pa neka se svi maknu odmah i neka nam daju medalju! I mene i igrače smetaju te priče i medijska pisanja, to je jedan od razloga zašto u utakmicu uđemo opušteni, odnosno to nam je u podsvijesti, i onda se takve stvari odraze na igru, kao što je to bio slučaj večeras.

Mi smo svoj plan ispunili, došli smo do četvrtine finala, sada imamo tri dana da se odmorimo i spremimo za sljedećeg protivnika i tražimo prolaz dalje”, zaključio je Goluža.

Domagoj Duvnjak rekao je u izjavi za medije kako na Svjetskom prvenstvu nema lakog protivnika, pa ”iako su odlične ekipe poput Danske, Francuske i Španjolske u drugoj grupi to ne znači da i druge ekipe ne igraju odličan rukomet, kao što je to slučaj s Brazilom”.

”Slijedi nam najvažnija utakmica, a to je četvrtfinale, koje vodi do borbe za medalju. Danas je bilo jako teško igrati, ali na kraju važna je pobjeda, okrećemo se četvrtfinalu, a tko god nas tamo dočekao mi tražimo prolaz dalje”, poručio je Duvnjak.