Holivudski završetak: Veznjak zabio u sudačkoj nadoknadi pa obranio penal!

Teško je sjetiti se kada je posljednji put, ako je ikada, jedan igrač najprije zabio pa obranio kazneni udarac za osvajanje boda svoje momčadi.

U sklopu 29. kola engleske pete lige vidjelo se holivudski završetak utakmice između Chesterfiela i Ebbsfleeta. Susret je završio rezultatom 3:3, a tome se nakon završetka prvog poluvremena apsolutno nitko nije nadao.

Nakon prvih 45 minuta gosti su vodili 3:0 i imali praktički sigurna tri boda u džepu protiv davljenika Chesterfielda. No, domaćin je u 64. minuti smanjio na 3:1 i tu je krenuo ludi završetak utakmice. U 83. je Fortune zabio za 3:2, a onda se duboko u sudačkoj nadoknadi odigrala neviđena drama, piše Gol.hr.

Ime heroja je Will Evans. Heroj, barem za navijače Chesterfielda, nije pretjerana riječ za čovjeka koji je najprije u petoj minuti sudačke nadoknade zabio za 3:3, a onda stao među vratnice nakon što je njegov čuvar mreže skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton.

Evans, iako veznjak, je pogodio gdje će pucati Cheek i obranio mu je udarac za pobjedu.

Sudac je nedugo nakon toga svirao završetak utakmice, a Chesterfield je krenuo u proslavu velikog boda.

Viđalo se da vratari rade takve stvari, odnosno da obrane jedanaesterac pa zabiju u nekoj gužvi na kraju utakmice, no ovakvo nešto se stvarno jako rijetko viđa. Ako ovaj trenutak i ovaj bod bude ključan za ostanak u ligi, Evans zaslužuje spomenik.